KLİNİKLER TARAFINDAN DAHA ÖNCE TEDARİK EDİLEN MİKROÇİPLER HAKKINDA
KLİNİKLER TARAFINDAN DAHA ÖNCE TEDARİK EDİLEN MİKROÇİPLER HAKKINDA

Bildiğiniz üzere, “Kedi, Köpek ve Gelinciklerin Kimliklendirilmesi ve Kayıt Altına Alınması Yönetmeliğinin” yürürlüğe girmesinden sonra  TVHB ile Bakanlık arasında  protokol yapılmıştır. Söz konusu protokol öncesinde sizler  tarafından tedarik edilen mikroçipler uygulanmaktaydı. Ancak Bakanlık ve TVHB arasında yapılan protokolden sonra değişmiş ve mikroçiplerin ve pasaportların temini ve tahsisi TVHB Merkez Konseyi tarafından yapılmaktadır.  Protokol öncesi serbest veteriner hekimler tarafından temin edilmiş olan ve stoklarında bulunan mikroçiplerin kullanılamaması nedeniyle mağduriyetler oluşmuştur. Mağduriyetlerinin giderilmesi için bir kereye mahsus olmak üzere bu mikroçiplerin kullanımına Bakanlık  tarafından izin verilmiştir. 

Bu kapsamda;

- Meslektaşlarımız bildirim için dilekçe ile başvuracaklardır (dilekçe için tıklayınız)

- Başvuruda, İl Müdürlüğü ile Odalar arasında yapılan protokolün imzalanması öncesi ( 09.09.2021 ) alınmış olan mikrociplerin faturaları ibraz edilecek,

- İbraz edilen edilecek mikrociplerin seri numaraları excel dosyasına eklenerek aykutbozkurt@ivho.org.tr e-posta adresine iletilecek (excel örneği için tıklayınız)

- Tarafımızdan sayısal, fatura bazlı ve yönetmelikte yer alan mikrociplerin teknik yeterliliği (ilgili yönetmelikte belirtilen kriterlere uygun olanlar) bakımından uygun olanlar kabul edilerek 31.12.2021 13.00 tarihine kadar listeler TVHB’ne bildirilecektir. 

Meslektaşlarımızın süresi içinde ve istenen belgeleri ekleyerek ellerindeki mikrocipleri bildirmesi mağduriyetlerini  engelleyecektir.  Uygulamaya giren sistemle iş yükümüz arttığından meslektaşlarımızın azami dikkat göstermesini rica ederiz. Saygı ve sevgilerimizle

İVHO Yönetim Kurulu

ONLINE BORÇ SORGULAMA
(*) işaretli alanların doldurulması zorunludur
Adınız (*)
Soyadınız (*)
TCK No (*)
Üye No
 
PROJELER
SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ
SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ Genel Bilgi Resmi gazetede 26 Şub...
E-BÜLTEN
E-DERGİ
Kayıtlı proje yok...
JIVS
MAKALELER Kayıtlı makale yok...
Başa Dön
Facebook
Twitter