MESLEKTAŞIMIZA VE MESLEĞİMİZE YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUZ!
MESLEKTAŞIMIZA VE MESLEĞİMİZE YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUZ!

Meslektaşımıza ve mesleğimize yapılan saldırıyı kınıyoruz!

 

 

Güngören İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'nde çalışan bir meslektaşımızın da içinde bulunduğu denetleme ekibi bir kasabı denetlerken görevleri başında bıçaklı saldırıya uğramışlardır.

 

Konuyla ilgili meslektaşlarımız ile yaptığımız görüşmede; mevzuat gereği yaptıkları rutin denetim sırasında, idari yaptırım işlemi yaparken hiçbir tartışma olmaksızın iş yeri sahibinin bıçaklı saldırısına uğradıklarını belirtmişlerdir.

 

Pandemi şartlarında toplum sağlığının korunması konusunda görevleri başında olan Veteriner hekimlere yapılan bu saldırı, aslında toplum sağılığına ve mesleğimize yapılan bir saldırıdır. Küçük bir hatanın veya ihmalin birçok insanın sağlığını riske sokacak gıda sektöründe, meslektaşlarımız çok sık olarak benzeri saldırılarla karşı karşıya kalmaktadırlar.

 

Kanunlara uygun olarak çalışan işletmeleri tenzih ederek, toplum sağlığı hayvan sağlığı ve refahını tehdit eden girişimlere karşı Veteriner hekimlerin mücadelesi devam edecektir.

 

Kamu görevi yapmaya çalışan meslektaşlarımıza ve çalışma arkadaşlarına yapılan bu saldırıyı kınıyoruz. Bu saldırıda saldırıyı yapanlar kadar bu saldırıları önleyecek sağlıkta şiddet yasasına Veteriner hekimleri dahil etmeyenlerin de payı olduğunu düşünmekteyiz.

 

Diğer taraftan, görevi kamuoyunu doğru bilgilendirmek olan medyanın konunun ciddiyetini kavramadan, saldırıyı sıradan bir magazin haberi gibi vermesi düşündürücü ve kaygı vericidir. Haberde verilenin  aksine taraflar arasinda herhangi tartışma olmamış, saldırı denetleyenlerin hayatina kast edecek şekilde aniden gelişmiştir. Bu anlamda haberin toplum sağlığı ve bir hekime yapılan şiddet boyutunu görmeden veren Star TV’yi kınıyoruz. 

 

Artık yeter diyoruz!

 

Veteriner hekimlere yapılan saldırıları önleyecek düzenlemeler derhal yapılmalıdır.

 

Sağlık çalışanı olan  Veteriner hekimler de sağlıkta şiddet yasasına dahil edilmelidir

 

Meslektaşımız ve çalışma arkadaşlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, meslek örgütü olarak daima yanında olacağımızı ve süreci takip edeceğimizi bildirmek isteriz.

Saygılarımızla

 

Prof. Dr. Murat Arslan
İVHO Yönetim Kurulu adına
Başkan

ONLINE BORÇ SORGULAMA
(*) işaretli alanların doldurulması zorunludur
Adınız (*)
Soyadınız (*)
TCK No (*)
Üye No
 
PROJELER
SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ
SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ Genel Bilgi Resmi gazetede 26 Şub...
E-BÜLTEN
E-DERGİ
Kayıtlı proje yok...
JIVS
MAKALELER Kayıtlı makale yok...
Başa Dön
Facebook
Twitter