İVHO YÖNETİM KURULU SEKTÖR BULUŞMALARI - VETERİNER SAĞLIK ÜRÜNLERİ SEKTÖRÜ
İVHO YÖNETİM KURULU SEKTÖR BULUŞMALARI - VETERİNER SAĞLIK ÜRÜNLERİ SEKTÖRÜ

Mesleki olarak paylaşımda bulunduğumuz sektörlerle iletişimi geliştirmek, mesleki, sektörel sorunları konuşmak ve son zamanlarda üyelerimizden gelen bazı talepleri değerlendirmek üzere sektör temsilcileriyle bir araya geldik.
Veteriner tıbbi ürünleri alanında üretici, ithalatçı, dağıtıcı firmaların temsilcilerinin katıldığı toplantıya Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Murat Arslan, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Necati Bozkurt, Erdinç Orhan, Ahmet Geyik, VİSAD  temsilcileri ve sektör firmalarını temsilen birçok yönetici katılmışlardır.

Toplantıda;
Bakanlıkça uygulamaya konulan ve tüm taraflar için sorunlar getiren e-reçete, İTS, ATS sistemleri masaya yatırıldı. Meslek odası ve sektör penceresinden görünüm anlatıldı.
Firmaların uyguladığı fiyat politikaları konusunda üyelerimizden gelen bildirimler değerlendirildi.

Petshoplarda yasa dışı Veteriner sağlık ürünleri satışı, nasıl tedarik edildiği, sorumluluk sahibi kişi ve kurumlar, alınması gereken önlemler ve denetim konusu dile getirildi. Bu konuda meslektaşlarımızdan çok sayıda şikayet geldiği, şikayetlerin İl müdürlüğüne iletildiği, ancak sorunun ancak bütün tarafların tam desteğiyle çözülebileceği ifade edilmiştir. Taraflar etkili cezai müeyyideler uygulanmadan bu sorunların çözülemeyeceğini, ayrıca bu gibi olaylarda tespit edilen firmaların da mutlaka deşifre edilmesinin sorunun çözümü için önemli olduğunu ifade etmişlerdir.
Yönetim Kurulu  Başkanımız muvazaalı olarak açılmaya çalışılan yerlerin arttığını belirtmiş, yeni açılan kliniklerde firmalara çok önemli görevler düştüğünü vurgulamış, bu konuda Oda ile işbirliği yapmalarını istemiştir. Oda tarafından çalışma izin belgesi almamış yerlere ilaç ve biyolojik ürün bırakılmaması konusunda uyarılar yapılmıştır.
Sektörün geliştirilmesi için sosyal sorumluluk projelerinin önemli olduğu, özellikle çocuklara hayvan sevgisini aşılamak ve bilinç uyandırmak amacıyla iş birliği yapılması gerektiği vurgulanmıştır. Bu konuda yapılan örnek projeler anlatıldı ve gelecek açısından bu projelerin sektörü geliştireceği vurgulandı.
Bilimsel etkinliklerin desteklenmesi için kongre seminer, genç hekimlerin daha  fazla desteklenmesi, Veteriner fakültesi öğrencilerine burs verilmesi konuları değerlendirildi.
Toplantı sonunda taraflar, toplantının faydalı olduğu, konuşulan tüm konularda işbirliğine hazır olduklarını, iletişimin devamlılığı açısından belli periyotlarla bir araya gelinmesinin uygun olacağı konularında hemfikir olmuşlardır. Toplantıya katılan VİSAD ve sektör firmalarımızın değerli temsilcilerine teşekkür ederiz. Saygılarımızla.


 
İVHO YÖNETİM KURULU

ONLINE BORÇ SORGULAMA
(*) işaretli alanların doldurulması zorunludur
Adınız (*)
Soyadınız (*)
TCK No (*)
Üye No
 
PROJELER
SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ
SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ Genel Bilgi Resmi gazetede 26 Şub...
E-BÜLTEN
E-DERGİ
Kayıtlı proje yok...
JIVS
MAKALELER Kayıtlı makale yok...
Başa Dön
Facebook
Twitter