HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ ETKİNLİKLERİMİZ
HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ ETKİNLİKLERİMİZ

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde her yıl olduğu gibi bu yıl da kamuoyunun dikkatini başta yaşam hakkı olmak üzere hayvan sağlığı ve refahı, aynı zamanda toplum sağlığına çekecek etkinliklerde bulunduk.

COVİD 19 pandemisinin yaban hayat kökenli olduğu gerçeğinden hareketle, bu yılki açıklama ve bilgilendirmelerimizde yaban hayvanlarına özel bir vurgu yaptık. Bu amaçla PROCNE Kadın Korosu ile birlikte hazırladığımız “Yabanı Unutma” şarkımız basın ve sosyal medyada büyük ilgi gördü. Özellikle çocukların yaban hayvan türlerini tanımasını sağlayacak “Yabanı Unutma” şarkısının sözlerini yazan Veteriner Hekim Nilay Tezsay, şarkının seslendirilmesinde de yer aldı.

kolaj.JPG
 

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 16 dönümlük alanda hizmete hazır hale getirdiği Kemerburgaz Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi’nin açılış törenine katıldık. Çok sayıda üyemizin de hazır bulunduğu törende Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Murat Arslan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte açılış kurdelesini kesti.

ibb.JPG

Prof. Dr. Murat Arslan, Habertürk TV’de yayınlanan Oylum Talu ile Burası Haftasonu” programına katıldı. Canlı yayında görüşlerimizi paylaşan Başkan Arslan, yaban hayatına müdahalelerin halk sağlığı açısından doğurduğu risklere dikkat çekerken, hayvan hakları yasasının bir an önce meclisten geçmesi gerektiğini vurguladı. Yayına İBB barınağından getirdiği Linda ve Bal isimli iki köpekle birlikte katılan Veteriner Hekim Özge Arslan ise sokak hayvanlarının barınaktaki yaşam şartlarıyla ilgili bilgileri aktardı.

 
ONLINE BORÇ SORGULAMA
(*) işaretli alanların doldurulması zorunludur
Adınız (*)
Soyadınız (*)
TCK No (*)
Üye No
 
PROJELER
SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ
SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ Genel Bilgi Resmi gazetede 26 Şub...
E-BÜLTEN
E-DERGİ
Kayıtlı proje yok...
JIVS
MAKALELER Kayıtlı makale yok...
Başa Dön
Facebook
Twitter