YALOVA BÖLGE TOPLANTISI YAPILDI
YALOVA BÖLGE TOPLANTISI YAPILDI

İVHO Yönetim Kurulu olarak yeni dönem ilk bölge toplantımızı 25 Ekim 2020’de Yalova’da gerçekleştirdik.

Yalova’daki meslektaşların çoğunluğunun katılımı ile yapılan toplantıda güncel gelişmeler, mesleki sorunlarımız ve çözüm önerileri ele alındı.

Toplantıda etik ve deontolojiye uygun davranmanın, mesleki duruşun her şeyden önemli olduğunun altı çizildi.  

Belediyenin sahipli hayvanlara hizmet verdiği yönündeki şikayet üzerine resmi girişimde bulunulması, belediye de çalışan meslektaşlarla serbest veteriner hekimler arasında iletişimin artırılması konusunda görüş birliğine varıldı.

E-reçete, İTS, ATS ve son kullanım tarihi geçen ilaçların imhası konuları değerlendirildi.  Ücret tarifesi konusunda yıllardır süren sorunlarla ilgili son birkaç yıldır sağlanan ilerlemenin devamı hakkında ortak görüş belirlendi. Yakalanan ekonomik refah düzeyinin arttırılması gerektiği konusunda birliktelik sağlandı. Reklam yasağı ve tabela konusunda başlattığımız girişim hakkında bilgi verilerek hep beraber sahip çıkmanın önemi dile getirildi.

Odamızın demokratik hukuk mücadelesi konusunda bilgi verildi, özellikle gıda alanında çalışan meslektaşlarımızı genelde tüm üyelerimizi ilgilendiren son hukuk kazanınımızın mesleğimiz açısından önemi anlatıldı.

Tüm meslektaşlar, Pandemi ile birlikte mesleğimizin öneminin her anlamda arttığını ve ayrıcalıklı bir meslek haline geldiğini, bu durumun toplumsal, sosyal ve ekonomik açıdan değerlendirilerek mesleğimizin toplumdaki algısının yükseltilmesi gerektiği konusunda görüş bildirmişlerdir. Her bir meslektaşın kendinden başlayarak mesleği daha iyi temsil edebilmek için ne yapmalıyım sorusu ile işe başlamasının ve böylelikle küçük de olsa atılacak adımların çok büyük sonuçlara yol açacağı değerlendirilmesi yapıldı. 

İl Müdürlüğü ve meslektaşlarımız arasında devam eden karşılıklı işbirliği ve iletişim bizi memnun etmiştir. Yapılan temsilcilik seçimi ile toplantı sonlandırıldı. Katılan tüm meslektaşlarımıza teşekkür ederiz.

İVHO Yönetim Kurulu

 

 

ONLINE BORÇ SORGULAMA
(*) işaretli alanların doldurulması zorunludur
Adınız (*)
Soyadınız (*)
TCK No (*)
Üye No
 
PROJELER
SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ
SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ Genel Bilgi Resmi gazetede 26 Şub...
E-BÜLTEN
E-DERGİ
Kayıtlı proje yok...
JIVS
MAKALELER Kayıtlı makale yok...
Başa Dön
Facebook
Twitter