COVİD-19 SEBEBİYLE KAYBETTİĞİMİZ HEKİM VE SAĞLIK ÇALIŞANLARINI ANMA GÜNÜNE KATILDIK
COVİD-19 SEBEBİYLE KAYBETTİĞİMİZ HEKİM VE SAĞLIK ÇALIŞANLARINI ANMA GÜNÜNE KATILDIK

 

COVID-19 salgınında aktif hekimlik yaparken hastalığa yakalanan ve tedavi sürecinde yaşamını yitiren Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu’nun ölüm yıldönümünde, 1 Nisan günü pandemi sürecinde hayatını kaybeden tüm sağlık çalışanları için saygı duruşu ve anma törenleri gerçekleştirildi.

Türk Tabipleri Birliği (TTB) 72. Büyük Kongresi’nde, Dr. Cemil Taşçıoğlu’nun hayatını kaybettiği gün olan 1 Nisan’ın COVID-19 nedeniyle kaybedilen hekim ve sağlık çalışanlarını anma günü olarak belirlenmesine karar verilmişti. Bu kapsamda; TTB’nin çağrısıyla ülke çapında olduğu gibi İstanbul’da da sağlık kurumlarında anma törenleri yapıldı.

Yapılan açıklamada; bütün salgınlarda olduğu gibi COVID-19 pandemisinde de ekonomik, siyasal, sosyal, kültürel bütün tedbirlerin bilimin ve aklın ışığında alınması, kuralların büyük bir ciddiyetle ve tavizsiz biçimde uygulanması gerektiği ifade edildi.  1 Nisan artık bizim için; toplum sağlığının, insan yaşamının keyfiliğe, kuralsızlığa, tedbirsizliğe, liyakatsiz yetki kullanımına terk edilemeyeceğini; insan yaşamının şakaya, ironiye izin vermeyeceğini görme ve gösterme, anlama ve anlatma günü olduğu belirtildi.

Toplumsal yaşamın ihtiyaçları ve bilimsel aklın gereklerine uyulmayan bir ülkede, yasakların, kuralların yaptırımların ve cezaların kişiye, gruba, partiye, zümreye göre değişen şekilde uygulandığı bir salgın yönetimi altında hekimlik yapmaya devam edildiği belirtildi.

İstanbul Veteriner Hekimler Odası olarak Tek Sağlık anlayışı ve sağlık meslek odaları arasındaki dayanışma bilinciyle İstanbul Tıp Fakültesi ana girişinde yapılan merkezi anmaya katıldık.

İVHO YÖNETİM KURULU

 

ONLINE BORÇ SORGULAMA
(*) işaretli alanların doldurulması zorunludur
Adınız (*)
Soyadınız (*)
TCK No (*)
Üye No
 
PROJELER
SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ
SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ Genel Bilgi Resmi gazetede 26 Şub...
E-BÜLTEN
E-DERGİ
Kayıtlı proje yok...
JIVS
MAKALELER Kayıtlı makale yok...
Başa Dön
Facebook
Twitter