DÜNYA VETERİNER HEKİMLER GÜNÜ ETKİNLİKLERİ – NEDEN KUTLAYAMIYORUZ DEDİK?
DÜNYA VETERİNER HEKİMLER GÜNÜ ETKİNLİKLERİ – NEDEN KUTLAYAMIYORUZ DEDİK?

Değerli Meslektaşlarımız,

İVHO olarak bu yıl Dünya Veteriner Hekimler Gününü farklı bir formatta, kamuoyunun dikkatini çekecek etkinlikler olarak gerçekleştirdik. Amacımız genellikle kendi camiamız içinde geçen bu önemli günümüzü kamuoyuna, diğer meslek örgütlerine ve yetkililere duyurmak, mesleğimizin önemini ve sorunlarını gündeme getirmekti. Biz biliyorduk ki, kamuoyuna yönelik çalışmalar mesleğimizi daha tanınır hale getirecek, sorunlarımız bazı noktalara daha etkili iletilmiş olacaktı. Yaptığımız etkinlik tam bir dayanışma ve kitlesel bir hak arama hareketine dönüşmüştür. Uzun zamandır ilk defa sorunlarımız bizlerin dışındaki paydaşlara, halka, siyasi partilere, yetkililere ve yurttaşlara bu kadar etkili ulaştırılmıştır.  Nitekim tüm bu saydığımız yapılardan çok önemli geri dönüşler olmuş ve hak arama eylemimize destek vermişlerdir. Hatta bazı siyasi partiler genel merkez düzeyinde konuya ilişkin görüşme talep etmişlerdir. Ayrıntıları aşağıda verilen etkinlikler gösterdi ki dayanışma güçtür, ancak birlikte ve karalı bir meslek mücadelesi sonuç getirecektir.  Şunu da memnuniyetle gördük ki, tüm mesleki camiamız artık daha etkili çalışmalar planlamakta, daha çok kamuoyuna yönelik açılımlar yapmaktadırlar.  Ancak tüm bu çabaların sonuç vermesi, tüm haklarımızın geri alınması için daha çok çaba harcanması gerektiği de açıktır. Zaman zaman bir parmak bal misali atılan küçük adımları asla bir kazanım olarak görmüyoruz. Bu stratejik mesleğe gerekli değer verilinceye kadar mesleki mücadelemiz devam edecektir. Önümüzdeki süreçte belirlediğimiz başlıklar için kamuoyuna yönelik çalışmalarımız aralıksız devam edecektir. Çalışmalarımıza destek veren meslektaşlarımıza, sağlık meslek örgütlerine, siyasi parti yöneticilerine ve kamuoyuna duyurulmasına aracı olan basın mensuplarına teşekkür ederiz. Dayanışma Güçtür, saygılarımızla

Bu çerçevede;

  1. Medya Çalışması; Sorunlarımızı ve mesleğimize yapılan haksızlıkları içeren bir yazıyı önceden medya haber sorumlularına gönderdik, kamuoyunu bilgilendirme sorumluluğunu hatırlattık. Nitekim bu çağrımız karşılık bulmuş, Haberglobal anahaber bülteninde konuyu gündeme taşımış, ardından sayın Yılmaz Özdil TELE1 TV’de oldukça yoğun izlenen programında sorunlarımızı dile getirmiş, sonrasında sayın Ahmet Hakan CNN ekranlarında konuyu gündeme getirmiştir. Bu süreçte konuya ilgi duyan yazılı basına da bilgi verilmiştir.
  2. Poster çalışması; En önemli sorunumuzun mesleğimizin toplum tarafından yeterince tanınması ve sorunlarımızın bilinmemesi olduğu açıktır. Yönetim olarak yapılabilecek en önemli çalışmanın kamuoyunun bilgilendirilmesi olduğuna karar verdik. Bu amaçla hazırladığımız ve içinde sorunlarımızı haykırdığımız KUTLAyaMIYORUZ posteri tüm muayenehane poliklinik ve hastanelerimizin kapılarına 20 Nisan’dan itibaren asıldı. Böylece vatandaşların mesleğimizi ve sorunlarımızı tanıması sağlandı.  Yine meslektaşlarımızın posterlerle çektiği fotoğraflar sosyal medyada paylaşılmış, diğer sağlık meslek örgütleri, siyasi partiler, hayvan severler, her meslekten dostlarımızın dikkatini çekmiş, onlar da paylaşımlarda bulunmuşlardır.  
  3. Panel; Farklı sektörlerden kadın meslektaşlarımızın içinde yer aldığı ve kadın meslektaşlarımızın sorunlarının tartışıldığı çevrimiçi panel, Bursa ve İzmir Veteriner Hekimler Odaları ile birlikte gerçekleştirilmiştir.
  4. Avrupa’da Veteriner Hekimlik Uygulamaları Paneli; Bursa ve İzmir Veteriner Hekimler Odaları ile birlikte Avrupa’da farklı ülkelerde çalışan meslektaşlarımızın yer aldığı çevrimiçi panelde, meslektaşlarımız bulundukları ülkelerdeki uygulamaları anlattılar.
  5. TVHB Merkez Konseyimizin yaptığı twitter etkinliğine destek verdik. Diğer odalarımızın yaptığı panellere katılarak destek vermeye gayret gösterdik.


(Video için tıklayınız)

(Videoyu için tıklayınız)

 (Video için tıklayınız)

 

 

 

ONLINE BORÇ SORGULAMA
(*) işaretli alanların doldurulması zorunludur
Adınız (*)
Soyadınız (*)
TCK No (*)
Üye No
 
PROJELER
SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ
SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ Genel Bilgi Resmi gazetede 26 Şub...
E-BÜLTEN
E-DERGİ
Kayıtlı proje yok...
JIVS
MAKALELER Kayıtlı makale yok...
Başa Dön
Facebook
Twitter