YETER ARTIK, MESLEKTAŞIMIZAVE MESLEĞİMİZE YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUZ!
YETER ARTIK, MESLEKTAŞIMIZAVE MESLEĞİMİZE YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUZ!

Yeter Artık,

Meslektaşımıza ve mesleğimize yapılan saldırıyı kınıyoruz!


Meslektaşımız Arda Erdabak 29.04.2021 akşamı hastadan dönerken magandaların şiddetine maruz kalmış, beyin kanaması geçirmiştir. Meslektaşımız acil olarak ameliyata alınmış, halen yoğun bakım süreci devam etmektedir.  Meslektaşımızın sağlığının bir an önce düzelmesi ve olayın hukuksal boyutu konusunda ailesiyle yakın iletişimimiz devam etmektedir.  Saldırıyı şiddetle kınıyor, suçluların hak ettiği cezayı alması için elimizden geleni yapacağımızı bütün meslek camiamızın bilmesini isteriz. Yaşanan bu sağlıkta şiddet olayı konusunda İstanbul Tabip Odası'na da bilgi verilmiş olup, hastane temsilcisi, üyemizin sağlık durumunu yakından takip etmektedir.

   Ancak; Tehlikeli bir meslek olan veteriner hekimliğin tüm saldırılar karşısında hukuki korumadan yoksun olması saldırılara adeta davetiye çıkarmaktadır. Hayat kurtarırken kendi hayatlarımızın yitip gitmesine daha yüksek ses çıkarmamız kaçınılmaz olmuştur. Bu amaçla ilk adım olarak 3 Mayıs 2021 Pazartesi saat 13.00'e kadar İstanbul'daki muayenehane, poliklinik ve hastanelerimizde acil olanlar dışında hasta bakmıyoruz. Bu tepkiye ülkemizdeki tüm meslektaşlarımızın tek yürek olarak destek vermesi temennimizdir.

Sağlık çalışanlarına yapılan   saldırıyı şiddetle kınıyor, veteriner hekimlerin de sağlıkta şiddet yasasına dahil edilmesi için sonuç alıncaya kadar tepkilerimizi devam ettireceğimizi yineliyoruz. 

 
İVHO Yönetim Kurulu

Not: Detay için bilgilendirme yapılacaktır

 

ONLINE BORÇ SORGULAMA
(*) işaretli alanların doldurulması zorunludur
Adınız (*)
Soyadınız (*)
TCK No (*)
Üye No
 
PROJELER
SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ
SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ Genel Bilgi Resmi gazetede 26 Şub...
E-BÜLTEN
E-DERGİ
Kayıtlı proje yok...
JIVS
MAKALELER Kayıtlı makale yok...
Başa Dön
Facebook
Twitter