BORÇLARIN YAPILANDIRMASI
BORÇLARIN YAPILANDIRMASI

Alacakların yapılandırılması

Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda geçtiğimiz günlerde kabul edildi.

TOBB ve TÜRMOB’un üyelerinin odalara borçları paket kapsamındaydı. Komisyonda kabul edilen ek önergeyle Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu, Türkiye Barolar Birliği, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği, Türk Tabipleri Birliği ve Türk Diş Hekimleri Birliği'nin meslek mensuplarının üyesi oldukları odalara olan aidat borçları ile odaların Merkez Konseyi'ne olan birlik payı borçlarının da yapılandırılabilmesine imkan sağlandı.

Kanun kapsamına meslek odaları, birliklere olan borçlar da eklenirken malesef Türk Veteriner Hekimleri Birliği ve Odalarının bu ek önergenin içinde yer almadığının görülmesi üzerine,  İstanbul Veteriner Hekimleri Odası olarak, partilerin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyeleri nezdinde girişimlerde bulunduk. Komisyondan geçen kanun teklifine Türk Veteriner Hekimleri Birliği ve Odaları’nın dahil edilebilmesi için genel kurulda değişikliğin yapılabileceği bilgisi tarafımıza iletildi. Genel kurul görüşmeleri sırasında İstanbul Veteriner Hekimleri Odası olarak parti temsilcileri ile iletişimde bulunularak söz konusu Kanuna ek madde ile Türk Veteriner Hekimleri Birliği ve Odaları’nın dahil edilmesi sağlanmıştır. Bu sürecin başlangıcında bir partinin veteriner hekimlerin meslek örgütlerinden talep olmadığı yönünde itirazları olduğunu ve daha sonra bu partinin itirazını geri çektiği görüldü.

Bu durum mesleğimiz adına önemli bir hak kazanımı olmasa da çoğu zaman olduğu gibi Veteriner Hekimlik Mesleğinin yok sayılmasının önlenmesi açısından önemliydi.

Bu süreçte destek veren başta meslektaşımız Milletvekili Sayın Prof. Dr. Yunus Kılıç olmak üzere, milletvekilleri Sayın Dr. Ali Şeker ve Sayın Dr. Murat Emir’e ve katkısı geçen diğer milletvekillerine teşekkür ederiz.

 

İstanbul Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu

ONLINE BORÇ SORGULAMA
(*) işaretli alanların doldurulması zorunludur
Adınız (*)
Soyadınız (*)
TCK No (*)
Üye No
 
PROJELER
SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ
SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ Genel Bilgi Resmi gazetede 26 Şub...
E-BÜLTEN
E-DERGİ
Kayıtlı proje yok...
JIVS
MAKALELER Kayıtlı makale yok...
Başa Dön
Facebook
Twitter