II. VETERİNER DİŞ HEKİMLİĞİ ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
II. VETERİNER DİŞ HEKİMLİĞİ ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

"İVHO II. Diş Hekimliği Çalıştayı Gerçekleştirildi"

Değerli Meslektaşlarımız,

Birincisini Türkiye’de bir ilk olarak 26-27 Ocak 2014 tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz Veteriner Diş Hekimliği Çalıştayı’nın, ikincisini 10- 11 Haziran 2015 tarihlerinde gerçekleştirdik.

Veteriner Diş Hekimliği, dünyada olduğu gibi ülkemizde de gelişmekte olan branşlardan biridir. Çalıştay, bu çerçevede Avrupa Veteriner Diş Akademisi Birliği (EVDC)  işbirliği halinde organize edilmiş olup eğitimlerde bu kurumlar tarafından verilen uluslararası eğitimlerdeki standartlara tamamen uyulmuştur.

Önceki eğitimlerimizde olduğu gibi yurt dışında eşdeğer eğitimlerde ki ücretlerin oldukça altında bir ücret alınmış, çalıştay sponsor desteği ile gerçekleştirilmiştir.

Sürekli dile getirdiğimiz gibi eğitimlerin sürekli olması ve sistemli olarak devam etmesi önem arz etmektedir. Diş Hekimliği eğitiminin Veteriner Fakültelerinde müfredata alınması mesleğimizin gelişimi açısından büyük yarar sağlayacaktır.

Eğitime gösterilen ilgi ve geri dönüşler ışığında eğitimlerin tekrarlanması gerektiğine karar verdik. Bu amaçla Oda yönetimimiz, Avrupa Diş Birliği Akademisi ve Birliği yöneticileri ile sağladığı mutabakat çerçevesinde eş değer eğitimleri ve daha ileri boyuttaki özel eğitimleri düzenlemeyi kararlaştırmış olup 2016 eğitim programını oluşturmuştur.

Böylesine teknik ekipman gerektiren, maliyetli uygulamalı eğitimlerin gerçekleştirmesinde sektörel destekte önem kazanmaktadır.  Bu nedenle özellikle bizleri yalnız bırakmayan, uygulama salonunun hazırlanmasında ekibi ile büyük emek sarf eden Sayın Veteriner Hekim Erhan Kemiksiz ile ekipman ihtiyacımızı karşılayan MVM ailesine, diğer sponsorlarımız olan Anadolu Pet, Mopsan ve Bavet firmalarına, eğitimin planlaması, iletişim ve ön hazırlık aşamasında bizimle beraber katkı veren, eğitmenlerimiz ile birebir ilgilenen Sayın Veteriner Hekim Elif Akay‘a ve çalıştaya katılan tüm meslektaşlarımıza sonsuz teşekkür ederiz.

Sevgi ve saygılarımızla,

İVHO YÖNETİM KURULU

 

 


ONLINE BORÇ SORGULAMA
(*) işaretli alanların doldurulması zorunludur
Adınız (*)
Soyadınız (*)
TCK No (*)
Üye No
 
PROJELER
ODA ONAYLI KARNELER HAKKINDA ODA ONAYLI KARNELER HAKKINDA
Sayın Klinisyen üyemiz, ODA ONAYLI KARNELER dağıtılmaya başlanmıştır.  Onaylı karne sad...
E-BÜLTEN
JIVS
MAKALELER
VETERİNER HEKİMLİĞİ YÜKSEK ÖĞRETİMİNİN 171 YILI VE KİMİ GERÇEKLER VETERİNER HEKİMLİĞİ YÜKSEK ÖĞRETİMİNİN 171 YILI VE KİMİ GERÇEKLER

Türkiye’de Veteriner Hekimliği Yüksek Öğretiminin 171.Yılı ,benim ilk kez 43...

Başa Dön
Facebook
Twitter