32. DÜNYA VETERİNER HEKİMLER KONGRESİ
32. DÜNYA VETERİNER HEKİMLER KONGRESİ

32. Dünya Veteriner Kongresi (World Veterinary Congress) İstanbul’da yapıldı.

32. Dünya Veteriner Kongresi 13-17 2015 Eylül 2015 tarihleri arasında İstanbul  Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirildi. Kongrede farklı başlıklar altında çok sayıda bildiri ve poster sunumları yapıldı. Kongrenin açılışına Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu, WVA Başkanı Dr. Rene A. Carlson, OIE Direktörü Dr. BrianRossEvans, ilgili kurumların yetkilileri, Oda Başkanları ve çok sayıda meslektaşımız katılmışlardır.
Sunumlar çok sayıda salonda paralel olarak, hayvan sağlığı, toplum sağlığı, tek sağlık, epidemiyoloji, gıda güvenliği, Veteriner hekimlik eğitimi başlıklarında sunumlar yapıldı. Kongreye Oda Başkanımız Prof. Dr. Murat Arslan bir poster sunumu Yönetim Kurulu Üyemiz Kemal Aksoy ise bir sözlü bildiri ile katılmışlardır.
Kongrenin ikinci günü TVHB’nin davetiyle Oda Başkanları toplantısı yapılmış, mevcut sorunlar ve bundan sonra yapılacak çalışmalar görüşülmüş, gelecek Oda başkanları toplantısının Denizli’de yapılmasına karar verilmiştir. Toplantıda İVHO Yönetimi tarafından planlanan Sokak hayvanları çalıştayına ilişkin bilgi verilmiş ve odalarımız davet edilmiştir.
İVHO olarak bu kongrenin Ülkemizin ve hekimliğimizin tanıtımına büyük katkı sağlayacağına inanmaktayız. Kongrenin gerçekleşmesine katkıda bulunan başta Kongre Başkanı Prof. Dr. İrfan Erol, Onursal Başkanlar Dr. Mehmet Alkan ve Talat Gözet, Bilimsel Komite Başkanı Prof. Dr. Ersin İstanbulluoğlu, Bilimsel kurul üyelerine, diğer bütün görevliler ile sponsor firmalara teşekkür ederiz. Kongreyle ilgili detaylı analizimizi daha sonra yapacağız. Saygılarımızla

İVHO YÖNETİM KURULU

 


[1]
ONLINE BORÇ SORGULAMA
(*) işaretli alanların doldurulması zorunludur
Adınız (*)
Soyadınız (*)
TCK No (*)
Üye No
 
PROJELER
ODA ONAYLI KARNELER HAKKINDA ODA ONAYLI KARNELER HAKKINDA
Sayın Klinisyen üyemiz, ODA ONAYLI KARNELER dağıtılmaya başlanmıştır.  Onaylı karne sad...
E-BÜLTEN
JIVS
MAKALELER
VETERİNER HEKİMLİĞİ YÜKSEK ÖĞRETİMİNİN 171 YILI VE KİMİ GERÇEKLER VETERİNER HEKİMLİĞİ YÜKSEK ÖĞRETİMİNİN 171 YILI VE KİMİ GERÇEKLER

Türkiye’de Veteriner Hekimliği Yüksek Öğretiminin 171.Yılı ,benim ilk kez 43...

Başa Dön
Facebook
Twitter