SEKTÖR BULUŞMALARI-2 İVHO YÖNETİM KURULU MAMA SEKTÖRÜ BİR ARAYA GELDİ
SEKTÖR BULUŞMALARI-2 İVHO YÖNETİM KURULU MAMA SEKTÖRÜ BİR ARAYA GELDİ

Sektör Buluşmaları-2

İVHO Yönetim Kurulu Mama Sektörü bir araya geldi

 

Bildiğiniz gibi, İVHO Yönetim Kurulu olarak mesleki olarak paylaşımda bulunduğumuz sektörlerle iletişimimizi geliştirmek, mesleki ve sektörel sorunları konuşmak amacıyla söz konusu sektör temsilcileriyle bir araya gelmeye karar verdiğimizi size duyurmuştuk.

Bu amaçla ikinci toplantımızı 10/11/2015 tarihinde Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirdik. Toplantıya İstanbul Veteriner Hekimler Odası'nı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr.Murat Arslan, Yönetim Kurulu Üyeleri Edip Kocaman, Tülay Yılmaz, Necati Bozkurt ve Tarık Akan katılmıştır. Toplantıya sektörün önde gelen evcil hayvan maması üretici ve ithalatçıları geniş bir katılım sağlamışlardır.

Yönetim Kurulu Başkanımız açılışta katılımcılara teşekkür etmiş, toplantıların bundan sonra düzenli olarak yapılacağını belirtmiştir.

 

Toplantıda sırasıyla;

Ruhsatsız yerlere ya da sahibi Veteriner Hekim olmayan noktalara mama satışının engellenmesinin özellikle muvazaalı kliniklerin açılmasının önlenmesinde Yönetime destek olacağı dile getirildi. Bu gibi yerlerle ilgili kurumsal olarak ciddi hukuki süreçler işlediği ve ciddi zamanımızı aldığı söylendi. Sektör temsilcileri bu konuda işbirliği yapılmasının uygun olacağını, özellikle iletişimin geliştirilmesinin en önemli adım olacağını dile getirdiler.  Sorunun çözümünde yardımcı olabilecek somut öneriler sunulmuştur.

Yönetim olarak firmaların yeni açılan kliniklere destek olması gerektiği, özellikle ilk açılış döneminde bunun önemli olduğunun altı çizilmiştir. Firma temsilcileri bu konuda ellerinden gelen desteği yaptıklarını ifade etmişledir.

Firma temsilcileri, pazarlama maliyetlerinin yüksek olduğunu, malın maliyetinin iki katı pazarlama bütçesi ayırmak zorunda kaldıklarını, pet sektöründeki tüm faaliyetlerin klinikler üzerinden yürütüldüğünü, bunun da kliniklere yük olduğunu, yanlış uygulamalara sebep olduğunu söylemişlerdir.

Firma temsilcileri mamanın beslenmedeki önemine dikkat çekerek, mamanın koruyucu hekimlik olarak kabul edilmesi gerektiğini vurguladılar.

Yönetim olarak öğrencilere yönelik burs organizasyonlarında sektörle işbirliği isteğimiz dile getirilmiş,bu konuya sektörün olumlu yaklaşımı bizi memnun etmiştir.

Sektörün gelişmesinin hayvansever sayısının artışıyla mümkün olacağını, sektörün bu konuda yeterli etkinliği göstermediği, İVHO olarak bu konuya büyük önem verildiği, bu projelerde sektör ile işbirliği yapılmasının gelecekte hayvan populasyonunun artmasına katkı sağlayacağı ifade edilmiştir..

Sektör temsilcileri  İVHO'nun tüm firmalara eşit uzaklıkta olduğunu, bunun kendileri için memnuniyet verici olduğunu belirtmişlerdir.

Toplantı sonunda taraflar toplantıların sürekli hale getirilerek devam gerektiği konusunda hemfikir olmuşlardır.

Katılan tüm firma ve temsilcilerine teşekkür ederiz.

İVHO Yönetim Kurulu

 


[1]
ONLINE BORÇ SORGULAMA
(*) işaretli alanların doldurulması zorunludur
Adınız (*)
Soyadınız (*)
TCK No (*)
Üye No
 
PROJELER
ODA ONAYLI KARNELER HAKKINDA ODA ONAYLI KARNELER HAKKINDA
Sayın Klinisyen üyemiz, ODA ONAYLI KARNELER dağıtılmaya başlanmıştır.  Onaylı karne sad...
E-BÜLTEN
JIVS
MAKALELER
VETERİNER HEKİMLİĞİ YÜKSEK ÖĞRETİMİNİN 171 YILI VE KİMİ GERÇEKLER VETERİNER HEKİMLİĞİ YÜKSEK ÖĞRETİMİNİN 171 YILI VE KİMİ GERÇEKLER

Türkiye’de Veteriner Hekimliği Yüksek Öğretiminin 171.Yılı ,benim ilk kez 43...

Başa Dön
Facebook
Twitter