2016 YILI 40. DÖNEM MEZUNİYET TÖRENİ YAPILDI
2016 YILI 40. DÖNEM MEZUNİYET TÖRENİ YAPILDI

Aramıza hoş geldiniz

2016 Yılı 40. Dönem Mezuniyet Töreni Yapıldı

 

Fakültemizin  2016 Yılı 40. Dönem Mezuniyet Töreni gerçekleştirildi. Tören’de Avcılar Belediye Başkanı Handan TOPRAK BENLİ,  Rektör Yardımcısı, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güven KAŞIKÇI ve diğer Dekanlar, Dekan yardımcıları, öğretim üyeleri ve yardımcıları, öğrenciler, veliler katıldılar.   Genç meslektaşlarımız Veteriner Hekimliği Tarihi ve Deontoloji Anabilim Dalı Başkanı Yrd.Doç.Dr.Dr. Altan ARMUTAK tarafından yönetilen Yemin törenini büyük bir heyecanla gerçekleştirdiler. Törende protokol konuşmaları yapıldı. Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Murat ARSLAN uzun bir aradan sonra  mesleğe ilk adımlarını atacak genç meslektaşlarımıza hitap etti. Mesleğimizin toplumdaki yeri, onları bekleyen fırsatlar ve riskler konusunda birikimlerini aktardı. Kurumsal ciddiyet içinde bu fırsatı tanıyan Dekanlığımıza genç meslektaşlarımız adına teşekkür ederiz.  Saygılarımızla

İVHO Yönetim Kurulu

 

 

Sayın Protokol, çok değerli öğretim üye ve yardımcıları müstakbel meslektaşlarım, sayın velilerimiz

 

Uzun bir aradan sonra mezuniyet töreninde tekrar sizlere hitap edebilmenin heyecanıyla İstanbul Veteriner Hekimler Odası adına hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Değerli meslektaşlarım sizler için çok önemli olan bir sürece ilk adımınızı atmak üzeresiniz. Dünya ve ülkemiz için giderek değeri artan bir mesleğin üyeleri olarak ülke hayvancılığına, hayvan sağlı, refahı toplum sağlığı ve eğitim konularında önemli görevler üstleneceksiniz.   AB mevzuatına paralel çıkarılan mevzuatımız mesleğimizin önemini bir kez daha ortaya koymuştur.

Mesleki hayatınıza başlarken ne denli önemli bir mesleğin mensubu olduğunuzu her zaman aklınızda tutmanızı tavsiye ediyorum. Unutmayın ki çok zorlu bir 5 yıllık eğitimden geçtiniz. Başta bu ülkenin hayvancılığı olmak üzere çok önemli görevlerde bulunacaksınız. Görevinizi yaparken tek bir saniye bile eğitiminiz konusunda tereddüt yaşamayınız. Ancak bizimki gibi meslekler hep kendinizi geliştirmenizi yenilikleri takip etmenizi gerektirir. 

Sevgili genç meslektaşlarım bu önemli günde meslek odası başkanı ve bundan sonraki iş yaşamınız boyunca yanınızda olacak bir büyüğünüz olarak birkaç tavsiyede bulunacağım.

İş görüşmesine giderken kendinize güveniniz tam olmalı, Veteriner  Fakültesi’nden aldığınız eğitimin ne kadar zorlu bir eğitim olduğunu unutmayın. Siz farkında olmasanız da temel hekimlik kültürü hepinizde yerleşmiş  durumda  çalışacağınız alana göre kendinizi geliştirmek ise bundan sonra sizin elinizde.

Öncelikle şunu unutmayın siz İstanbul Üniversitesi mezunusunuz. (Kurumsal bir üniversite ve köklü bir fakülte den mezun oluyorsunuz) Çok birikimli hocalarınızdan önemli bilgiler aldınız. İstanbul da eğitim görmek ayrı bir avantajdır, şehrin de size kattıkları sizi gelecekte mesleğe ve yaşama bakış açınızı değiştirmektedir.

İş hayatınızda etik ve deontolojik kurallara mutlaka uyunuz. Meslektaşınızı hiçbir şekilde rakip olarak görmeyin daima dayanışma içinde olun. Hipokratın dediği gibi her zaman şunu söyleyebilmelisiniz ”meslektaşım benim kardeşimdir”

Mesleki politikalarla siyaseti karıştırmayalım, meslek söz konusu olunca daima birlikte davranmamız gerektiğini unutmayın. Çeşitli nedenlerle sizleri yönlendirenlere direnç gösterin

Daima meslek odanızın yanında olun, kurullarda yönetimde görev alın, yaptığı çalışmalar ancak sizinle güçlü ses getirir. Odalarımız fakültelerimiz bizim mesleki kalelerimizdir. Onları daima ayrı bir yere koyalım. Yöneticiler geçicidir, ancak kurumlarımızın saygın ve etkili olabilmesi daima meslek açısından önemlidir.

Kurumlar ilkeler ile yönetilir. Tamda burada Sayın Dekan ve yönetimine kurumsal ilkelere ve sizlere karşı olan saygılarından dolayı teşekkür etmek istiyorum. Meslek odası başkanı olarak bu önemli günde size tecrübelerimi aktarmama imkan verdiler.

 Son olarak saygı değer veliler hiç kaygılanmayın onlar artık bizim güvencemizdedir. Mezuniyet sonrası gelişimleri, istihdam ve diğer bütün konularda yanlarında olacağız.

Tekrar hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Prof. Dr. Murat ARSLAN

Başkan
İstanbul Veteriner Hekimler Odası

 

 

 


[1]
ONLINE BORÇ SORGULAMA
(*) işaretli alanların doldurulması zorunludur
Adınız (*)
Soyadınız (*)
TCK No (*)
Üye No
 
PROJELER
ODA ONAYLI KARNELER HAKKINDA ODA ONAYLI KARNELER HAKKINDA
Sayın Klinisyen üyemiz, ODA ONAYLI KARNELER dağıtılmaya başlanmıştır.  Onaylı karne sad...
E-BÜLTEN
JIVS
MAKALELER
VETERİNER HEKİMLİĞİ YÜKSEK ÖĞRETİMİNİN 171 YILI VE KİMİ GERÇEKLER VETERİNER HEKİMLİĞİ YÜKSEK ÖĞRETİMİNİN 171 YILI VE KİMİ GERÇEKLER

Türkiye’de Veteriner Hekimliği Yüksek Öğretiminin 171.Yılı ,benim ilk kez 43...

Başa Dön
Facebook
Twitter