TÜM KURULLARIMIZIN KATILIMI İLE İLK İVHO MECLİS TOPLANTIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK.
TÜM KURULLARIMIZIN KATILIMI İLE İLK İVHO MECLİS TOPLANTIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK.

Tüm Kurullarımızın Katılımı ile ilk İVHO Meclis toplantımızı gerçekleştirdik. 

 

Seçim sürecinde belirttiğimiz gibi karar verme aşamasında tüm dinamiklerimizi harekete geçirmek ve çoğulcu bir yönetim gerçekleştirebilmek için ilk adımımızı attık. İVHO' yu oluşturan bütün kurullarda görev alan üyelerimizle 18.10.2016 tarihinde İ.Ü. Baltalimanı Sosyal Tesisleri’ nde 46. dönem İVHO Kurul Üyelerinin katılımlarıyla geniş katılımlı bir toplantı düzenlendi.


Toplantıyı İVHO Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat ARSLAN açarak  seçim sürecini ve sonucunu değerlendirmiş, seçimlerden galip gelen Katılımcı Demokrat Hekimler Platformu adına  seçim döneminde göstermiş oldukları olgunluk ve çaba için teşekkür etmiştir. Başkan, 46. dönem çalışma planları hakkında bilgi vermiş, Yönetim Kurulu toplantılarının tüm üyelere ve kurul üyelerine açık olduğunu dile getirerek yararlı bir dönem için geniş katılımın önemini belirtmiştir.

 
Daha sonra söz alan konuşmacılar özellikle bölge temsilciliklerinin hemen belirlenmesini, Klinisyen hekimlerin öncelikli sorunlarının (Belediye ruhsatları, bürokratik işlemlerin fazlalığı, fiyat tarifesine uyma, veteriner tıbbi ürünü ve beşeri ilaçların temininde yaşanan sorunlar, pet shoplar, muvazaalı klinik girişimleri, uzmanlık yönetmeliği, sosyal medya üzerinden yapılan saldırılar v.b) derhal komisyonlar kurularak ele alınmasını önermişlerdir.

Kurulacak komisyonlarla Hayvancılık politikaları konusunda görüş oluşturulması, üreticilerin ve kamuoyunun bilgilendirilmesinin önemine vurgu yapılmış, yine bölgemizdeki üreticilere yönelik eğitim etkinliklerinin yapılması gerektiği belirtilmiştir.

Gıda ve diğer alanlarda eğitimlerin planlanması bu dönemde eğitim konusunda bir kongre planlanmasının önemli olduğu belirtilmiştir.


Kasım Ayında Ankara'da yapılacak Büyük Kongre için delegelerin bir araya gelerek hazırlık yapmalarına, Büyük Kongreye sunulacak önerilerin birlikte oluşturulmasına karar verilmiştir.

 Toplantı, Kurul üyelerinin çalışacakları komisyonları belirlemelerinin ardından sona ermiştir. Bundan sonra yapacağımız toplantılara tüm üyelerimizi bekliyoruz. Saygı ve sevgilerimizle

 

İVHO YÖNETİM KURULU

 


[1]
ONLINE BORÇ SORGULAMA
(*) işaretli alanların doldurulması zorunludur
Adınız (*)
Soyadınız (*)
TCK No (*)
Üye No
 
PROJELER
ODA ONAYLI KARNELER HAKKINDA ODA ONAYLI KARNELER HAKKINDA
Sayın Klinisyen üyemiz, ODA ONAYLI KARNELER dağıtılmaya başlanmıştır.  Onaylı karne sad...
E-BÜLTEN
JIVS
MAKALELER
VETERİNER HEKİMLİĞİ YÜKSEK ÖĞRETİMİNİN 171 YILI VE KİMİ GERÇEKLER VETERİNER HEKİMLİĞİ YÜKSEK ÖĞRETİMİNİN 171 YILI VE KİMİ GERÇEKLER

Türkiye’de Veteriner Hekimliği Yüksek Öğretiminin 171.Yılı ,benim ilk kez 43...

Başa Dön
Facebook
Twitter