BASINI BASKILANMIŞ DEMOKRASİ OLMAZ
BASINI BASKILANMIŞ DEMOKRASİ OLMAZ

BASINI BASKILANMIŞ DEMOKRASİ OLMAZ

Bileşeni olduğumuz İstanbul Meslek Odaları Koordinasyonu (İMOK) almış olduğu karar gereği 7 Aralık Çarşamba günü oda başkanımız Prof. Dr. Murat ARSLAN, yönetim kurulu üyemiz Necati BOZKURT ve üyelerimiz ile birlikte Cumhuriyet gazetesini ziyaret etmişlerdir.

İstanbul Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulu

 

Basın açıklamasında;

Basının baskılandığı, gerçekleri ve görüşlerini, eleştirilerini halka yansıtamadığı bir ülkede demokrasinin varlığından bahsedilemez.

Vatandaşın, karşı karşıya bulunduğu sorunları sadece tek bir kaynaktan değil, birçok kaynaktan ve farklı açılardan dinlemesi engellenmemelidir. Vatandaşın sadece iktidardan yansıtılan bilgilerle yetinmesini istemek onu yanıltmak anlamını taşır. Bu nedenlerle; basına uygulanan baskılara, kısıtlamalara, “şunu yazma, bunu basma” gibi zorlamalara, bu emirlere baş eğmeyenlere verilen cezalara, basın organlarına kayyum atama girişimlerine, uygar ve demokratik ülkelerde asla rastlanmaz.

“Memleket sadece beni dinlesin, başka şey bilmesin!” düşüncesi, esasen yönetimin kulak kabarttığında çok yararlanacağı görüşleri de engellemekte, basının bu yöndeki eleştirilerinin de artmasına neden olmaktadır. 

Atatürk Türkiye’si ile beraber doğmuş, Atatürk Türkiye’sinin kuruluş ilkelerine bugüne kadar destek olmuş Cumhuriyet Gazetesi’nin yönetici ve yazarlarının bir an önce görevlerine iade edilmelerini ve basının üzerindeki baskılara hemen son verilmesini bu ülkede demokrasinin yok olmaması için istiyoruz denildi.

ONLINE BORÇ SORGULAMA
(*) işaretli alanların doldurulması zorunludur
Adınız (*)
Soyadınız (*)
TCK No (*)
Üye No
 
PROJELER
ODA ONAYLI KARNELER HAKKINDA ODA ONAYLI KARNELER HAKKINDA
Sayın Klinisyen üyemiz, ODA ONAYLI KARNELER dağıtılmaya başlanmıştır.  Onaylı karne sad...
E-BÜLTEN
JIVS
MAKALELER
VETERİNER HEKİMLİĞİ YÜKSEK ÖĞRETİMİNİN 171 YILI VE KİMİ GERÇEKLER VETERİNER HEKİMLİĞİ YÜKSEK ÖĞRETİMİNİN 171 YILI VE KİMİ GERÇEKLER

Türkiye’de Veteriner Hekimliği Yüksek Öğretiminin 171.Yılı ,benim ilk kez 43...

Başa Dön
Facebook
Twitter