KATLİAM YÜZÜNÜ BU KEZ KAYSERİ`DE GÖSTERDİ.
KATLİAM YÜZÜNÜ BU KEZ KAYSERİ`DE GÖSTERDİ.

     İstanbul Meslek Odaları Koordinasyonu olarak Kayseri’de yaşanan katliamla ilgili yaptığımız basın açıklaması metni bilginize sunulmuştur.
Saygılarımızla.

İVHO YÖNETİM KURULU

Katliam yüzünü bu kez Kayseri'de gösterdi.
Beşiktaş katliamının acısı henüz çok tazeyken, yaralarını sarmaya, toplumsal etkileriyle baş etmeye çalışırken, güne yeni bir katliamın haberiyle başladık. Katliamlar ülkesi olmak, her hafta yeni acılarla yaşamak istemiyoruz. Kayseri'de gerçekleştirilen terör saldırısını lanetliyor,  barış içinde yaşama talebimizden, yaşam hakkı savunumuzdan vazgeçmeyeceğimizi bir kez daha belirtiyoruz. Hayatını kaybeden askerlerin ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.
Karanlığa teslim olmayacağız.
Geçen hafta Beşiktaş’ta patlatılan bombalarla 44 vatandaşımız öldürülüp, 150’den fazla yurttaşımız yaralandığında söze aşağıdaki cümlelerle başlamıştık:
“Kardeşlik umudumuza yönelen bombalara teslim olmayacağız.
Ülkemiz yangın yeri; bir Dünya İnsan Hakları Günü’nde, 10 Ekim Katliamının 14. ayında, 10 Aralık 2016’da bu kez İstanbul’u vurdu terör. Nice gencecik insanımız hayatını kaybetti, nicelerinin tedavisi devam ediyor.
Hayatını kaybeden yurttaşların ve polislerin ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.
Bir terör saldırısının acısı henüz soğumadan başka bir terör saldırısının yaşanır olduğu ülkemizin sürüklenmek istendiği şiddet ve kaosa teslim olmayacağız. Toplumsal barış ve huzur içinde yaşama talebimizden, yaşam hakkını savunmaktan vazgeçmeyeceğiz. Bir insanımızı dahi teröre kurban vermeyeceğimiz huzurlu günleri hep birlikte öreceğiz.
İstanbul’da gerçekleştirilen terör saldırısını yapanları lanetliyor ve yol açtıkları insan yitimleri karşısında isyanımızı dile getiriyoruz.”
Ne yazık ki henüz gözyaşları kurumadan, yüreklerdeki acı, yangı ve öfke henüz tazeliğini korurken bu sefer Kayseri’de patlatılan bombalar 13 asker gencimizi aramızdan alırken 56 gencimizin yaralanmasına yol açtı.
Giderek artan ve katlanılması zorlaşan acı ve öfkeyle yaşıyoruz. Her patlama gencecik bedenlerle birlikte parçalıyor yüreklerimizi, hayallerimizi ve umutlarımızı. Toplumu birbirinden koparıyor. Korkuyu yaygınlaştırırken nefreti, karşıtlığı ve düşmanlığı büyütüyor.
Teröre karşı etkin mücadele inadına “bir arada yaşama umudunu, barış isteğini ve kardeşliği" büyütmektir. Terörü lanetleme adına ötekileştirici, nefreti ve şiddeti büyüten düşmanlaştırıcı söylem ve eylemlerden özenle uzak durulmalıdır.
Terörden ve hüküm süren kaostan birlik ve beraberliđimizi koruyarak, sosyal ve toplumsal barışımızı, adaleti ve demokrasimizi geliştirerek çıkabiliriz.
İnadına barış, inadına kardeşlik, inadına demokrasi.
İSTANBUL MESLEK ODALARI KOORDİNASYONU

 

ONLINE BORÇ SORGULAMA
(*) işaretli alanların doldurulması zorunludur
Adınız (*)
Soyadınız (*)
TCK No (*)
Üye No
 
PROJELER
ODA ONAYLI KARNELER HAKKINDA ODA ONAYLI KARNELER HAKKINDA
Sayın Klinisyen üyemiz, ODA ONAYLI KARNELER dağıtılmaya başlanmıştır.  Onaylı karne sad...
E-BÜLTEN
JIVS
MAKALELER
VETERİNER HEKİMLİĞİ YÜKSEK ÖĞRETİMİNİN 171 YILI VE KİMİ GERÇEKLER VETERİNER HEKİMLİĞİ YÜKSEK ÖĞRETİMİNİN 171 YILI VE KİMİ GERÇEKLER

Türkiye’de Veteriner Hekimliği Yüksek Öğretiminin 171.Yılı ,benim ilk kez 43...

Başa Dön
Facebook
Twitter