E-REÇETEYE İLİŞKİN DUYURU
E-REÇETEYE İLİŞKİN DUYURU

Değerli Meslektaşlarımız

Klinik Komisyonumuzun e-reçeteye ilişkin duyurusu aşağıda verilmiştir.  Üyelerimizin görüşleri değerlendirmesi, sürecin sağlıklı ve yararlı sonuçlanması için katkıda bulunmalarını dileriz. Saygılarımızla

İVHO YÖNETİM KURULU

 

Tüm Meslektaşlarımıza;

Bilindiği üzere son haftalarda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yurt genelinde çalışan  Veteriner Hekimler için "E-Reçete" adı altında bir uygulamanın başlatılacağının planlandığı duyurulmuştur. Bununla birlikte, Bakanlık tarafından oluşturulmuş bir formun  Klinisyen Veteriner Hekimler tarafından doldurulması, imzalanması ve ilçe müdürlüklerine ulaştırılması istenmiştir..

Mevzuatı henüz olmayan  bu uygulamanın detaylarını ve günlük çalışma hayatında bizleri nasıl etkileyeceğini tam olarak bilmediğimiz bir konuda tercih yapmamız istenmektedir. Bakanlığın bu uygulamanın amacı konusunda hekimleri bilgilendirmesi ve uygulama şekli konusunda sahadan görüş aldıktan sonra talep toplamasının daha yararlı olacağı görüşündeyiz. Elinde bu reçete olan hayvan sahibi ve hayvan sahibine bu reçeteyi yazmış olan Veteriner hekimin sorumlulukları açıklığa kavuşmadan uygulamanın başlaması biz Klinisyen Veteriner Hekimleri kaygılandırmaktadır.
Bakanlık tarafından başlatılan uygulama bir talep toplama işlemi ise eğer, "Bu uygulama neyi hedeflemektedir?", "Veteriner Hekime nasıl sorumluluklar yükleyecektir?", hayvancılığımıza ve toplum sağlığı konusunda sağlayacağı yararlar anlatıldıktan sonra toplanması her açıdan yarar sağlayacaktır.Odalarımız tarafından toplanmadan ve elde edilen bilgilerin meslektaşlarımızla paylaşılmadan bu belgenin imzalanarak verilmesini doğru bulmadığımızı gerekli girişimlerin Odalarımız tarafından başlatılmasını istediğimizi duyururuz. Sizlerin de fikirlerinizi alarak, oluşan görüşümüzün meslek odamız tarafından ilgili kurumlara iletilmesini istiyoruz. Bunun için en kısa sürede farklı görüş ve önerilerinizi bizlerle paylaşmanız durumunda  İVHO Klinik Komisyonu olarak bu bilgileri değerlendireceğiz.  Mesleki sevgi ve saygılarımızla….


İVHO Klinik Komisyonu

ONLINE BORÇ SORGULAMA
(*) işaretli alanların doldurulması zorunludur
Adınız (*)
Soyadınız (*)
TCK No (*)
Üye No
 
PROJELER
ODA ONAYLI KARNELER HAKKINDA ODA ONAYLI KARNELER HAKKINDA
Sayın Klinisyen üyemiz, ODA ONAYLI KARNELER dağıtılmaya başlanmıştır.  Onaylı karne sad...
E-BÜLTEN
JIVS
MAKALELER
VETERİNER HEKİMLİĞİ YÜKSEK ÖĞRETİMİNİN 171 YILI VE KİMİ GERÇEKLER VETERİNER HEKİMLİĞİ YÜKSEK ÖĞRETİMİNİN 171 YILI VE KİMİ GERÇEKLER

Türkiye’de Veteriner Hekimliği Yüksek Öğretiminin 171.Yılı ,benim ilk kez 43...

Başa Dön
Facebook
Twitter