2. SOKAK HAYVANLARI REFAHI KONGRESİ GERÇEKLEŞTİ.
2. SOKAK HAYVANLARI REFAHI KONGRESİ  GERÇEKLEŞTİ.

2. Sokak Hayvanları Refahı Kongresi  gerçekleşti.

 

          Birincisi 2016 yılında Odamız Ve Ataşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen  Sokak Hayvanları Refahı Kongresi'nin ikincisi    10-13 Mayıs tarihleri arasında Bursa Nilüfer Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Odamızın da paydaşı olduğu Kongrenin diğer paydaşları; İzmir , Ankara, Bursa Veteriner Hekimleri Odaları ile Nilüfer Kent Konseyi ile Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği oldu.

          Kongre açılışında Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa BOZBEY, Belediye Veteriner İşleri Müdürü Fikriye EKER, TVHB Temsilcisi Dr. Mustafa ULUDAĞ ve Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Müdürü Murat AR konuşmalarını yapmışlardır.

          Kongrede Oda Başkanımız Prof. Dr. Murat ARSLAN “Mesleki Anlamda Sokak Hayvanlarının Sorunlarına Bakış” Yönetim  Kurulu Üyemiz Necati BOZKURT ise "Yerel Yönetimlerdeki Uygulamalar" konulu sunumlarını yapmışlardır.        

          Birinci gün siayasi parti temsilcileri (CHP İzmir milletvekili Zeynep ALTIOK’un videolu mesaj, Bursa CHP milletvekilleri Erkan  AYDIN ve Nurhayat ALTACA KAYIŞOĞLU ile MHP Bursa İl Temsilcisi) görüşlerini dile getirdiler.

          Daha sonra Meslek Odalarının refah konusuna mesleki bakışları, STK, Medyanın bakış açısı, Avrupa’daki uygulamalar, Halk sağlığı ve inanç açısından değerlendirmeler yapıldı.  

          İkinci gün ise çevresel zenginleştirmenin önemi, yerel yönetimlerde yapılan uygulamalar, yasal düzenlemeler, sokak ve barınak köpeklerinde vektörle bulaşan hastalıklar konularında sunumlar gerçekleştirildi.

Hayvan Refahı ve Davranışı Uzmanı Prof. Dr. Gonçalo Da Graçia PERERIA hayvan refahı ve davranışları konusunda önemli bilgilendirmeler yapmıştır. Kongrenin üçüncü günü “Mesleğin İcrası Sırasında Hukuka Aykırı Sonuçların Meydana Gelmesi Durumunda Hekimlerin Sorumlulukları” konulu sunumda Av. S. Safa ERGİN bilgiler verdi. Ayrıca bir sonraki kongrenin Samsun Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşmesine karar verildi.

          Kongre kapanış toplantısına CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU’nun katılımı meslektaşlarımız tarafından memnuniyetle karşılanmıştır.  Sayın Genel Başkan kısa bir konuşma yapmıştır.

    Kongrenin geleneksel hale gelmesine katkıda bulunan ve emek harcayan başta Meslek odalarımız olmak üzere duyarlı belediyelerimiz, STK ve diğer katılımcılara teşekkür ediyoruz. İVHO olarak başlattığımız bir bilimsel aktivitenin gelişerek devam etmesi bizi gururlandırmıştır. Saygı ve sevgilerimizle  

 

İVHO YÖNETİM KURULU

 


[1]
ONLINE BORÇ SORGULAMA
(*) işaretli alanların doldurulması zorunludur
Adınız (*)
Soyadınız (*)
TCK No (*)
Üye No
 
PROJELER
ODA ONAYLI KARNELER HAKKINDA ODA ONAYLI KARNELER HAKKINDA
Sayın Klinisyen üyemiz, ODA ONAYLI KARNELER dağıtılmaya başlanmıştır.  Onaylı karne sad...
E-BÜLTEN
JIVS
MAKALELER
VETERİNER HEKİMLİĞİ YÜKSEK ÖĞRETİMİNİN 171 YILI VE KİMİ GERÇEKLER VETERİNER HEKİMLİĞİ YÜKSEK ÖĞRETİMİNİN 171 YILI VE KİMİ GERÇEKLER

Türkiye’de Veteriner Hekimliği Yüksek Öğretiminin 171.Yılı ,benim ilk kez 43...

Başa Dön
Facebook
Twitter