ODA BAŞKANLARI TOPLANTISI HATAY`DA YAPILDI
ODA BAŞKANLARI TOPLANTISI HATAY`DA YAPILDI

Değerli Üyelerimiz,

TVHB’nin geleneksel hale getirdiği oda başkanları toplantısı Hatay Veteriner Hekimler Odasının ev sahipliğinde Hatay’da yapıldı.

 

Toplantıda;

Bakanlığın ve damızlık birliklerinin yaptığı bazı uygulamalar ve mevzuat konusu, mesleki hak ve yetkilerimizin gaspına karşı birlikte alınacak önlemler konuşulmuştur.  Ayrıca  mesleki eğitimlerin TVHB koordinatörlüğünde yapılması VETSEG’in hayata geçirilmesi gündeme gelmiş oda başkanları görüşlerini iletmişlerdir. Yine Bakanlığın 01.01.2018 den itibaren uygulamaya koyacağını ilan ettiği e-reçete konusunda bakanlık yetkilileri bilgi vermiş , konuya ilişkin daha önce de sizler tarafından dile getirilen kaygılar iletilmiştir. Bu sorunlardan bazılarına çözüm getirilse de halen uygulamada önemli problemler yaşanacağı kaygımız devam etmektedir. Toplantıda Yönetim Kurulu Başkanımız konulara ilişkin Oda görüşlerimizi dile getirmiş, toplantılarda pet hekimliği, gıda sektörü ve yerel yönetimlerde çalışan hekimlerin sorunlarına daha fazla yer verilmesini talep etmiştir. Ayrıca Dünya Veteriner Hekimler Gününde İstanbul veya Ankara da yoğun katılımlı bir yürüyüşün geleneksel hale getirilmesi konusunda tarafımızdan öneri sunulmuştur. Toplantı Veteriner Hekimlik Kurultayı hazırlıkları konusunda yapılan bilgilendirmeyle son bulmuştur.  Saygılarımızla.

İVHO YÖNETİM KURULU


ONLINE BORÇ SORGULAMA
(*) işaretli alanların doldurulması zorunludur
Adınız (*)
Soyadınız (*)
TCK No (*)
Üye No
 
PROJELER
ODA ONAYLI KARNELER HAKKINDA ODA ONAYLI KARNELER HAKKINDA
Sayın Klinisyen üyemiz, ODA ONAYLI KARNELER dağıtılmaya başlanmıştır.  Onaylı karne sad...
E-BÜLTEN
JIVS
MAKALELER
VETERİNER HEKİMLİĞİ YÜKSEK ÖĞRETİMİNİN 171 YILI VE KİMİ GERÇEKLER VETERİNER HEKİMLİĞİ YÜKSEK ÖĞRETİMİNİN 171 YILI VE KİMİ GERÇEKLER

Türkiye’de Veteriner Hekimliği Yüksek Öğretiminin 171.Yılı ,benim ilk kez 43...

Başa Dön
Facebook
Twitter