İVHO EGZOTİK HAYVAN VE YABAN HAYAT VETERİNER HEKİMLİĞİ KOMİSYONU ÇALIŞMALARI-EĞİTİM,ETKİNLİK
İVHO EGZOTİK HAYVAN VE YABAN HAYAT VETERİNER HEKİMLİĞİ KOMİSYONU ÇALIŞMALARI-EĞİTİM,ETKİNLİK

Değerli Üyelerimiz,

    Bildiğiniz gibi farklı alanlarda faaliyet gösteren Komisyonlarımızın çalışmaları devam etmektedir. Bu kapsamda İVHO Egzotik Hayvan ve Yaban Hayat Veteriner Hekimliği Komisyonumuzun İÜ Veteriner Fakültesi VAŞAK ile birlikte hazırladığı Yaban Hayatı ve Egzotik Hayvan Hekimliği'nde Temel Bilgiler Eğitimi  çok yoğun bir katılımla İÜ Veteriner Fakültesi'nde gerçekleştirilmiştir. Diğer Veteriner Fakültelerinden öğrencilerin de katıldığı eğitim oldukça verimli ve keyifli geçmiştir. Eğitimin Dünya Yaban hayatı Günü'nü kutladığımız 3 Mart'a yakın olması, öğrencilerimizin bu bilinçle yetişmelerine katkı sağlamış ve daha da anlamlı olmuştur.

    Eğitimde, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Çalışmaları, Geyik Yakalama ve Nakil (Ahmet Yaşar Yıldız), Kliniklere Getirilen Türlerin Bilgisi (Ergün Bacak), Yabani Kuşlarda İlk Yardım (Ahmet Emre Kütükçü),  Tavşanlar Hakkında Bilinmesi Gerekenler (Gözde Çetin Kasap), Sürüngenlerde Bakım ve Muayene Yöntemleri (Lora Koenhemsi), Kirpi ve Ebabil Bakımı (Nilay Tezsay), Vahşi Yaşamı Araştırma ve Koruma Kulübü Sunumu  (Esin Gülşan) konuları anlatıldı.

    Yemek arasında Veteriner Fakültesi öğrencisi  Can Öztürk’ün gitarı eşliğinde Büşra Öndeş ve Nilay Tezsay şarkılarıyla katılımcılara keyifli anlar yaşatmışlardır.

    Eğitime Katkılarından dolayı başta komisyonumuzun değerli üyelerine,  tüm eğitmenlerimize, Veteriner Fakültesi Yönetimine, VAŞAK üyesi öğrencilerimize, katılım sağlayan öğrencilerimize, Eğitime sponsor desteği sağlayan ADVANCE firması yetkililerine teşekkür ederiz.

    Komisyonumuz ayrıca Dünya Yaban Hayatı Günü'nü nedeniyle paydaş kurumlarla toplumu bilgilendirecek, yaban hayatına katkı sağlayacak bir de afiş çalışması yapmıştır. Umuyoruz ki Yaban Hayatı Günü'nü kutladığımız bu dönemde hazırlanan afiş yararlı olur. Bu örnek çalışmanın diğer türler için de yapılması için çalışmalarımız devam edecektir.

İVHO YÖNETİM KURULU


ONLINE BORÇ SORGULAMA
(*) işaretli alanların doldurulması zorunludur
Adınız (*)
Soyadınız (*)
TCK No (*)
Üye No
 
PROJELER
ODA ONAYLI KARNELER HAKKINDA ODA ONAYLI KARNELER HAKKINDA
Sayın Klinisyen üyemiz, ODA ONAYLI KARNELER dağıtılmaya başlanmıştır.  Onaylı karne sad...
E-BÜLTEN
JIVS
MAKALELER
VETERİNER HEKİMLİĞİ YÜKSEK ÖĞRETİMİNİN 171 YILI VE KİMİ GERÇEKLER VETERİNER HEKİMLİĞİ YÜKSEK ÖĞRETİMİNİN 171 YILI VE KİMİ GERÇEKLER

Türkiye’de Veteriner Hekimliği Yüksek Öğretiminin 171.Yılı ,benim ilk kez 43...

Başa Dön
Facebook
Twitter