KUZEY PET / VETERİNER HEKİMLER MANDALA - MEDİTASYON GECESİ
KUZEY PET / VETERİNER HEKİMLER MANDALA - MEDİTASYON GECESİ

KUZEY PET firmasının düzenlediği Veteriner Hekimler Mandala Meditasyon Etkinliği Kadıköy büromuz Purina AKADEMİ salonunda yapıldı. Kuzey Pet'in konuya ilişkin bilgilendirmesi aşağıdadır. Tüm katılanlara teşekkür ederiz.  


İVHO YÖNETİM KURULU

 


KUZEY PET / VETERİNER HEKİMLER MANDALA - MEDİTASYON GECESİ

    Kuzey Pet  Veteriner  Ürünleri İlaç ve Gıda San. Dış. Tic. A.Ş. olarak 17 Mart 2018 tarihinde İstanbul Veteriner Hekimler Odası – Kadıköy’de  PURINA AKADEMİ salonunda bayan veteriner hekimler ile MANDALA – MEDİTASYON Workshop yapıldı. Dünya Kadınlar Gününü kutlamak için bir meditasyon tekniği olan Mandala, Türkiye’de öncü isimlerden olan Aslıhan Aksun eşliğinde bayan veteriner hekimler ile tanıştırıldı.
Veteriner hekim kanadında Kuzey Pet, fark yaratan butik  aktivitesi ile bayan hekimlerin büyük ilgi odağı oldu. Kuzey Pet Veteriner İlişkiler Yöneticisi Vet. Hek. Ç. Ayça Ömeroğlu’nun organize ettiği etkinlikte , Aslıhan Aksun, MANDALA’nın; Hint kökenli dinlerde metafizik veya sembolik bakımdan meta veya mikro kozmosu gösteren şekillere verilen ad olarak kabul edildiğini belirtti. Merkezden başlayarak dışa doğru daireler halinde genişleyen şekiller, mistik merkezi sembolize ettiği için meditasyon nesnesi olarak kullanılabilmektedir. Zaten Mandala Sanskritçe çember, daire anlamına gelir. İçinde geometrik desenlerin bulunduğu bir daire; kötü veya karanlık güçlerin içine giremeyecekleri arınmış bir alanı, daha geniş bir anlamda ise evreni simgeler.
Hint felsefesinden gelen bu aydınlanma yolunu aktaran Aslıhan Aksun, bu meditasyonun an' da kalmaya, var olmaya, arınmaya odaklandırdığını söyledi. Mandala çizen kişilerde, hızla akan yaşam temposunda an yavaşlar, sağ beyin aktive olur. Dolayısıyla zihin ve beden dengesi kurulmuş olur. Sağ beyinin aktive oluşuyla renk, müzik, dans, aşk, ihtiras gibi mutluluk kaynaklarımız harekete geçer.


Kuzey Pet olarak emeği geçen herkese, İVHO Yönetim Kurulu’na teşekkür ediyor  ve daha bir çok etkinlikte buluşmayı diliyoruz.

 

 


[1]
ONLINE BORÇ SORGULAMA
(*) işaretli alanların doldurulması zorunludur
Adınız (*)
Soyadınız (*)
TCK No (*)
Üye No
 
PROJELER
ODA ONAYLI KARNELER HAKKINDA ODA ONAYLI KARNELER HAKKINDA
Sayın Klinisyen üyemiz, ODA ONAYLI KARNELER dağıtılmaya başlanmıştır.  Onaylı karne sad...
E-BÜLTEN
JIVS
MAKALELER
VETERİNER HEKİMLİĞİ YÜKSEK ÖĞRETİMİNİN 171 YILI VE KİMİ GERÇEKLER VETERİNER HEKİMLİĞİ YÜKSEK ÖĞRETİMİNİN 171 YILI VE KİMİ GERÇEKLER

Türkiye’de Veteriner Hekimliği Yüksek Öğretiminin 171.Yılı ,benim ilk kez 43...

Başa Dön
Facebook
Twitter