SAĞLIKTA ŞİDDETE KARŞI BÜTÜN SAĞLIKÇILAR EL ELE
SAĞLIKTA ŞİDDETE KARŞI BÜTÜN SAĞLIKÇILAR EL ELE

Değerli üyelerimiz,

Son yıllarda giderek artan sağlıkta şiddetin son kurbanı psikiyatri uzmanı  Dr. Fikret Hacıosman oldu. 2 Ekim 2018 Salı Günü çalıştığı hastanede görevi başında öldürüldü. Şiddet hekim ayırmadan tüm alanlarda kendini göstermektedir. Nitekim yakın zamanda  meslektaşlarımıza da saldırılar yapılmıştır. 

Hekimler tüm bu acılara saldırılara karşın toplum sağlığı için bütün çabalarını ortaya koymaktadırlar.

Bugün her zamankinden daha fazla sağlıkta yaşanan şiddete karşı birlikte mücadele etmeye, dayanışmaya ihtiyacımız olduğu açıktır.  

 Bu amaçla Dr. Fikret Hacıosman’ı ölümünün birinci haftasında anmak, cinayeti bir kez daha protesto etmek ve TTB tarafından hazırlanan Sağlıkta Şiddet Yasa Tasarısının yasalaşmasını sağlamak ve tüm sağlık çalışanlarının bu yasa kapsamına alınması  için ülke çapında olduğu gibi İstanbul’da da nöbet etkinlikleri yapılacaktır. 

Veteriner Hekimler olarak beyaz önlüklerimizle 14 Ekim 2018, Pazar Günü Kadıköy’deki Beşiktaş İskele Meydanı’nda 18.30-19.30 saatleri arasında nöbet çadırında nöbet tutacağız. Tüm meslektaşlarımızı şiddete karşı bir araya gelmeye davet ediyoruz. Saygılarımızla 

 İVHO YÖNETİM KURULU

 

ONLINE BORÇ SORGULAMA
(*) işaretli alanların doldurulması zorunludur
Adınız (*)
Soyadınız (*)
TCK No (*)
Üye No
 
PROJELER
ODA ONAYLI KARNELER HAKKINDA ODA ONAYLI KARNELER HAKKINDA
Sayın Klinisyen üyemiz, ODA ONAYLI KARNELER dağıtılmaya başlanmıştır.  Onaylı karne sad...
E-BÜLTEN
JIVS
MAKALELER
VETERİNER HEKİMLİĞİ YÜKSEK ÖĞRETİMİNİN 171 YILI VE KİMİ GERÇEKLER VETERİNER HEKİMLİĞİ YÜKSEK ÖĞRETİMİNİN 171 YILI VE KİMİ GERÇEKLER

Türkiye’de Veteriner Hekimliği Yüksek Öğretiminin 171.Yılı ,benim ilk kez 43...

Başa Dön
Facebook
Twitter