KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA SOKAK HAYVANLARI GENELGESİ
KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA SOKAK HAYVANLARI GENELGESİ

İçişleri Bakanlığı’ndan sokak hayvanları genelgesi


Sokağa çıkma kısıtlaması ve gönüllü karantina uygulamalarıyla birlikte, sokak hayvanlarının aç kalacağına ve bunun hayvan ve insan sağlığı için doğurabileceği risklere geçtiğimiz haftalarda basına yaptığımız açıklamalarda dikkat çekmiştik.
İçişleri Bakanlığı valiliklere gönderdiği 05.04.2020 tarihli genelgeyle bu konunun çözümü yönünde adım attı. Genelgeyle valiliklerden; başta hayvan barınakları olmak üzere park, bahçe gibi sokak hayvanlarının yaşam alanlarında tespit edilen noktalara düzenli olarak mama, yem, yiyecek ve su bırakılması, hayvanların yaşam alanlarının dezenfekte edilmesi ve vatandaşların bu konudaki hassasiyetlerinin arttırılması istendi.
Genelgede, vali/kaymakamlıklar ile yerel yönetimler başta olmak üzere ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile koordinasyon sağlanarak, bu süreçte yiyecek bulmakta zorlanabilecek olan sokak hayvanlarının aç kalmaması için gerekli tedbirlerin alınması talimatı verildi.

İVHO Yönetim Kurulu

Genelge için; https://www.icisleri.gov.tr/81-il-valiligine-sokak-hayvanlari-genelgesi

ONLINE BORÇ SORGULAMA
(*) işaretli alanların doldurulması zorunludur
Adınız (*)
Soyadınız (*)
TCK No (*)
Üye No
 
PROJELER
ODA ONAYLI KARNELER HAKKINDA ODA ONAYLI KARNELER HAKKINDA
Sayın Klinisyen üyemiz, ODA ONAYLI KARNELER dağıtılmaya başlanmıştır.  Onaylı karne sad...
E-BÜLTEN
JIVS
MAKALELER
VETERİNER HEKİMLİĞİ YÜKSEK ÖĞRETİMİNİN 171 YILI VE KİMİ GERÇEKLER VETERİNER HEKİMLİĞİ YÜKSEK ÖĞRETİMİNİN 171 YILI VE KİMİ GERÇEKLER

Türkiye’de Veteriner Hekimliği Yüksek Öğretiminin 171.Yılı ,benim ilk kez 43...

Başa Dön
Facebook
Twitter