KINAMA
KINAMA

Meslektaşlarımıza ve mesleğimize yapılan saldırıyı kınıyoruz !
 

Değerli meslektaşlarımız,

 

Esenyurt İlçe Tarım ve Orman  Müdürlüğü'nde çalışan meslektaşlarımız  bir kasabı denetlerken  görevleri başında fiziki ve sözlü saldırıya uğramışlar, hastaneden darp raporu almışlardır. 

Konuyla ilgili meslektaşlarımız ile yaptığımız görüşmede; gelen bir ihbar üzerine mevzuat gereği yaptıkları denetim sırasında iş yeri sahibi ve yakınlarının saldırısına uğradıklarını belirtmişlerdir. 

Pandemi şartlarında toplum sağlığının korunması konusunda görevleri başında olan veteriner hekimlere yapılan bu saldırı, aslında toplum sağılığına ve mesleğimize yapılan bir saldırıdır. Küçük bir hatanın veya ihmalin  bir çok insanın sağlığını riske sokacak gıda sektöründe, meslektaşlarımız çok sık olarak benzeri saldırılarla karşı karşıya kalmaktadırlar. 

 Kanunlara uygun olarak çalışan işletmeleri tenzih ederek, toplum sağlığı hayvan sağlığı ve refahını tehdit eden girişimlere karşı Veteriner hekimler mücadelesi devam edecektir. 

Kamu görevi yapmaya çalışan meslektaşlarımıza yapılan bu saldırıyı nefretle kınıyoruz. Bu ve benzer olaylarda saldırıyı yapanlar kadar, bu saldırıları önleyecek sağlıkta şiddet yasasına Veteriner hekimleri dahil etmeyenlerin de payı olduğunu düşünmekteyiz. 

Meslektaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, meslek örgütü olarak daima yanlarında olacağımızı ve süreci takip edeceğimizi bildirmek isteriz. Saygılarımızla.

İVHO Yönetim Kurulu

 

ONLINE BORÇ SORGULAMA
(*) işaretli alanların doldurulması zorunludur
Adınız (*)
Soyadınız (*)
TCK No (*)
Üye No
 
PROJELER
ODA ONAYLI KARNELER HAKKINDA ODA ONAYLI KARNELER HAKKINDA
Sayın Klinisyen üyemiz, ODA ONAYLI KARNELER dağıtılmaya başlanmıştır.  Onaylı karne sad...
E-BÜLTEN
JIVS
MAKALELER
VETERİNER HEKİMLİĞİ YÜKSEK ÖĞRETİMİNİN 171 YILI VE KİMİ GERÇEKLER VETERİNER HEKİMLİĞİ YÜKSEK ÖĞRETİMİNİN 171 YILI VE KİMİ GERÇEKLER

Türkiye’de Veteriner Hekimliği Yüksek Öğretiminin 171.Yılı ,benim ilk kez 43...

Başa Dön
Facebook
Twitter