MESLEKTAŞLARIMIZA VE MESLEĞİMİZE YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUZ !
MESLEKTAŞLARIMIZA VE MESLEĞİMİZE YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUZ !

Meslektaşlarımıza ve mesleğimize yapılan saldırıyı kınıyoruz ! 

Değerli meslektaşlarımız,

Hastasına yapılan tedavi önerisini beğenmeyen bir şahıs ve yakınları tarafından meslektaşımız Şafak Ertuğ Gürbüz`ün muayenehanesi silahlı olarak basılmış, meslektaşımıza ve çalışanlarına saldırı girişiminde bulunulmuştur. Meslektaşımızla yaptığımız görüşmede önemli bir sorunun olmadığı bilgisi teselli olmuştur. Saldırının ertesi günü Yönetim Kurulu tarafından meslektaşımız Şafak Ertuğ Gürbüz kliniğinde ziyaret edilmiş ve konu birlikte değerlendirilmiştir. Bundan sonra yapılması gerekenler hakkında görüş birliğine varılmıştır. Ancak sağlık sınıfında yer alan mesleğimiz sağlıkta şiddet yasası kapsamına alınmadığı sürece bu gibi saldırıların süreceği konusunda kaygılarımız devam edecektir.

Sadece mesleğini yapmaya çalışan meslektaşlarımıza yapılan bu saldırıyı nefretle kınıyoruz. Bu ve benzer olaylarda saldırıyı yapanlar kadar, bu saldırıları önleyecek sağlıkta şiddet yasasına Veteriner Hekimleri dahil etmeyenlerin de payı olduğunu bir kez daha tekrarlıyoruz. Daha üzücü olayların yaşanmaması için yetkilileri bu konuda göreve davet ediyoruz.

Meslektaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, meslek örgütü olarak daima yanlarında olacağımızı ve süreci takip edeceğimizi bildirmek isteriz. Saygılarımızla.

İVHO Yönetim Kurulu

ONLINE BORÇ SORGULAMA
(*) işaretli alanların doldurulması zorunludur
Adınız (*)
Soyadınız (*)
TCK No (*)
Üye No
 
PROJELER
ODA ONAYLI KARNELER HAKKINDA ODA ONAYLI KARNELER HAKKINDA
Sayın Klinisyen üyemiz, ODA ONAYLI KARNELER dağıtılmaya başlanmıştır.  Onaylı karne sad...
E-BÜLTEN
E-DERGİ
Kayıtlı proje yok...
JIVS
MAKALELER Kayıtlı makale yok...
Başa Dön
Facebook
Twitter