SİYASİ PARTİLERİ ZİYARET EDEREK HAYVANCILIK VE MESLEĞİMİZ HAKKINDA BİLGİLENDİRME YAPTIK-II
SİYASİ PARTİLERİ ZİYARET EDEREK HAYVANCILIK VE MESLEĞİMİZ HAKKINDA BİLGİLENDİRME YAPTIK-II

Dünya Veteriner Hekimler Günü kapsamında ikinci ziyaretimizi 23 Nisan 2022 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi’ne gerçekleştirdik. Görüşmeler öncesinde Tokat Milletvekili sayın Kadim Durmaz, Bursa Milletvekili sayın Nurhayat Altaca Kayışoğlu ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu ile bir araya gelinerek gündemimizdeki konular hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle TBMM'de yapılan özel oturumu hep birlikte izledik. Ziyaretimizin Meclisin açıldığı günde olması bizler için ayrı bir anlam ifade etmektedir.

Meclisteki törenden sonra CHP Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile TBMM'deki makamında bir araya geldik. Görüşmede heyetin tanıtımından sonra grup adına Prof. Dr. Murat Arslan hazırladığı bir sunumu yaparak, görüşlerimizi ve değerlendirmelerimizi içeren detaylı dosyayı kendilerine sundu. Sayın Genel Başkan bizleri dikkatle dinledi ve değerlendirmelerde bulundu, ilettiğimiz bazı konulara ilişkin detaylı dosyalar talep etti. Görüşmede birçok konunun yanında yerel yönetimlerde halen taşeron olarak çalışan meslektaşlarımızın en azından CHP yönetimindeki belediyelerde sözleşmeli pozisyona geçirilmeleri konusundaki talebimiz iletildi, sayın Genel Başkan bu konuda tarafımızdan detaylı bilgi talebinde bulundu.

Görüşmenin ardından meslek rozetimiz kendilerine takdim edildi. CHP TBMM grubu ziyareti kapsamında  kendisi de sağlık sınıfı mensubu olan Grup Başkanvekili sayın Özgür Özel ziyaret edildi ve görüş alışverişinde bulunuldu. Ayrıca Bursa Milletvekili Sayın Yüksel Özkan, Ordu milletvekili Mustafa Adıgüzel önceki dönem milletvekillerinden meslektaşımız sayın Ramazan Kerim Özkan ile de görüşüldü.

Ankara'da sayın Genel Başkan ve parti yöneticileriyle yapılan görüşmelerde; İzmir İktisat Kongresi’nden günümüze hayvancılığımızın kırılma noktaları, mevcut durum, Veteriner hekimliğin temel sorunları; eğitim, özlük hakları, istihdam ve emek gücü planlaması, mevzuat konusunda yaşanan sorunlar, sağlık sınıfı, sağlıkta şiddet, yerel yönetimler konularında bilgilendirme yapıldı. Önerilerimiz arasında siyasi partilerin hayvancılık konusunda ayrı bir komisyon kurarak meslek odalarıyla iş birliği yapılması, hayvancılık çalıştayı, sorunlarımızın siyasi parti yöneticileri tarafından kamuoyu önünde dile getirilmesi ve diğer bazı konular da yer aldı.

Veteriner hekimliğinin hayvan sağlığı, hayvan refahı, toplum sağlığı, yeterli ve güvenilir gıda açısından stratejik önemini vurguladığımız bu görüşmelerin, siyasi parti yöneticileri ve milletvekillerinin mesleğimizi daha iyi tanımalarına katkıda bulunacağına inanıyoruz. Görüşmelerden edindiğimiz bilgiler ışığında benzeri ziyaretlere devam edeceğiz.

Sayın Genel Başkanlara, Parti Yöneticilerine ve ziyaret boyunca bizi yalnız bırakmayan milletvekillerine gösterdikleri ilgi ve konukseverlik için mesleğimiz adına teşekkür ederiz.  Ziyarete katılan tüm meslektaşlarıma teşekkür ederim. Saygılarımla

İVHO YÖNETİM KURULU


[1]
ONLINE BORÇ SORGULAMA
(*) işaretli alanların doldurulması zorunludur
Adınız (*)
Soyadınız (*)
TCK No (*)
Üye No
 
PROJELER
SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ
SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ Genel Bilgi Resmi gazetede 26 Şub...
E-BÜLTEN
E-DERGİ
Kayıtlı proje yok...
JIVS
MAKALELER Kayıtlı makale yok...
Başa Dön
Facebook
Twitter