HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ ETKİNLİKLERİMİZ
HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ ETKİNLİKLERİMİZ

Meslek odamız her yıl olduğu gibi bu yıl da 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü etkinlikleri çerçevesinde toplumun her kesimine ve özellikle de çocuklara yönelik etkinlikler gerçekleştirmiştir. Bu çerçevede basın açıklaması yapılıp medyanın dikkati bu konuya çekilmiş, açıklamamız çok sayıda mecrada yer bulmuştur.

Okullarda çocuklara ulaştık

Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Murat Arslan ve Üyemiz Ezgi Ergen Özçelik, Mektebim Koleji Avcılar Kampüsü’nde 220 öğrenciye hayvan sevgisi, köpeğe yaklaşım, veteriner hekimlik konularında eğitim verdi, boyama kitaplarımızı dağıttı, interaktif bir etkinlik gerçekleştirdi. Etkinlikte, öğrencilerin bir hafta öncesinde beyaz tişört üzerine yaptıkları hayvan figürü çalışması görülmeye değerdi. Yönetim Kurulu Üyemiz Dr. Levent Bayraktar, Atakent Doğa Koleji’nde "Onları sevgisiz bırakmayın" başlıklı bir sunum yaptı. Bir diğer Yönetim Kurulu Üyemiz M. Özgür Şimşek, Masal Dünyamız Anaokulu öğrencilerini kliniğinde ağırladı. 50 miniğe boyama kitaplarımızdan hediye eden Şimşek, hayvan sevgisini anlatan kısa bir de konuşma yaptı. Kadıköy Mehmet Karamancı İlkokulu'nda ise Veteriner Hekim Fuat Gözütok, 3. sınıf öğrencileriyle hayvan sevgisi konulu söyleşi yaptı. Etkinlik sonrası öğrencilere odamızın hediyesi olan boyama kitapları dağıtıldı. Uğur Koleji Sefaköy kampüsünde de anaokulu ve ilkokulda okuyan yaklaşık 200 öğrenciye “köpeklere yaklaşım” eğitimi verildi. Bu görevi de üyelerimiz Ezgi Ergen Özçelik ve Mert Erek üstlendi.

Belediyelerle eylem birliği

Belediyelerin etkinliklerini de önemsiyor, katılım sağlıyoruz. Bu çerçevede Kadıköy Belediyesi’nin haftasonu tüm gün süren etkinliğinde stant açtık, aralarında Darüşşafakalı öğrencilerin de bulunduğu çocuklara boyama kitaplarımızdan dağıttık. Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı’nın da katıldığı etkinlikte, çok sayıda meslektaşımızın yanı sıra Yönetim Kurulu Üyelerimiz Bilsay Kömürcü Kanat ve Necati Bozkurt da hazır bulundular.

İstanbul dışındaki miniklere de ulaştık

Kırklareli’nin Pehlivanköy ilçesinde bulunan Atatürk İlköğretim Okulu’nda yapılan etkinlikte çocuklara boyama kitaplarımızdan hediye edildi. Pehlivanköy Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde görevli Veteriner Hekim Emine Turhan Topuz’un işbirliğiyle düzenlenen etkinlikte, çocuklara bilgilendirici bir sunum yapıldı.


Etkinliklerimize katılan meslektaşlarımıza, destek ve duyarlılık gösteren kurum yöneticilerine teşekkür ederiz.

İVHO YÖNETİM KURULU


Basında çıkan haberler için buraya tıklayınız.

 


[1]
ONLINE BORÇ SORGULAMA
(*) işaretli alanların doldurulması zorunludur
Adınız (*)
Soyadınız (*)
TCK No (*)
Üye No
 
PROJELER
SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ
SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ Genel Bilgi Resmi gazetede 26 Şub...
E-BÜLTEN
E-DERGİ
Kayıtlı proje yok...
JIVS
MAKALELER Kayıtlı makale yok...
Başa Dön
Facebook
Twitter