SAĞLIKTA ŞİDDET YASASININ ÇIKMASI İÇİN NÖBETTEYİZ
SAĞLIKTA ŞİDDET YASASININ ÇIKMASI İÇİN NÖBETTEYİZ
Sağlıkta şiddet yasasının çıkması için nöbetteyiz
 
6 yıldır Mecliste bekleyen sağlıkta şiddet yasasının bir an önce çıkması için SMOK-Sağlık Meslek Odaları Koordinasyonu olarak, Cuma günü Kadıköy İskele Meydanı’nda nöbet eylemi yaptık. Yoğun yağış ve soğuğa rağmen katılımın yüksek olduğu bu ilk nöbette, Yönetim Kurulu üyelerimiz Necati Bozkurt ve Erdinç Orhan meslek odamızı temsil etti.

İstanbul Veteriner Hekimler Odası’nın yanı sıra İstanbul Tabip Odası, İstanbul Dişhekimleri Odası ve İstanbul Eczacı Odası temsilcileri birer konuşma yaptılar. Konuşmalarda sağlıkçılara yönelik giderek artan saldırı ve şiddete karşı yasanın bir an önce onaylanması talep edildi.

Meslek odamızı temsilen konuşma yapan Yönetim Kurulu Üyemiz Necati Bozkurt, sağlıkçılara yönelik şiddetin çeşitli şekillerde ortaya çıktığını belirterek; bunun bazen denetime giden kamudaki meslektaşımızın halk sağlığı yararına verdiği bir kararı beğenmeyen işletme sahibi tarafından, bazen hayvanlar için çalışan meslektaşlarımıza sözde hayvan severler tarafından, bazen de e-reçete gibi ucube bir mevzuatla, serbest çalışan meslektaşlarımıza binlerce lira ceza uygulayan devlet eliyle yaşatıldığını kaydetti.

Hekimlerin masabaşı işlere boğularak denetimden uzaklaştırılmasının, sonuçta at eti, domuz eti vb’nin vatandaşa yedirilmesi gibi gıda terörüne yol açarak bir toplum sağlığı sorununa da dönüştüğünü vurgulayan Bozkurt, “Tüm bu kaos içinde veteriner hekimler olarak görevimizi layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. Ancak kendimiz ve toplum sağlığı için kaygılarımız gün geçtikçe artmaktadır. Sağlık çalışanlarının can güvenliğine ilişkin tüm düzenlemeler yeniden gözden geçirilmeli ve yapılacak tüm düzenlemelere veteriner hekimler dahil edilmelidir” şeklinde konuştu.
ONLINE BORÇ SORGULAMA
(*) işaretli alanların doldurulması zorunludur
Adınız (*)
Soyadınız (*)
TCK No (*)
Üye No
 
PROJELER
SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ
SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ Genel Bilgi Resmi gazetede 26 Şub...
E-BÜLTEN
E-DERGİ
Kayıtlı proje yok...
JIVS
MAKALELER Kayıtlı makale yok...
Başa Dön
Facebook
Twitter