KINAMA
KINAMA

Meslektaşlarımıza ve mesleğimize yapılan saldırıyı kınıyoruz !
 

Değerli meslektaşlarımız,

 

Esenyurt İlçe Tarım ve Orman  Müdürlüğü'nde çalışan meslektaşlarımız  bir kasabı denetlerken  görevleri başında fiziki ve sözlü saldırıya uğramışlar, hastaneden darp raporu almışlardır. 

Konuyla ilgili meslektaşlarımız ile yaptığımız görüşmede; gelen bir ihbar üzerine mevzuat gereği yaptıkları denetim sırasında iş yeri sahibi ve yakınlarının saldırısına uğradıklarını belirtmişlerdir. 

Pandemi şartlarında toplum sağlığının korunması konusunda görevleri başında olan veteriner hekimlere yapılan bu saldırı, aslında toplum sağılığına ve mesleğimize yapılan bir saldırıdır. Küçük bir hatanın veya ihmalin  bir çok insanın sağlığını riske sokacak gıda sektöründe, meslektaşlarımız çok sık olarak benzeri saldırılarla karşı karşıya kalmaktadırlar. 

 Kanunlara uygun olarak çalışan işletmeleri tenzih ederek, toplum sağlığı hayvan sağlığı ve refahını tehdit eden girişimlere karşı Veteriner hekimler mücadelesi devam edecektir. 

Kamu görevi yapmaya çalışan meslektaşlarımıza yapılan bu saldırıyı nefretle kınıyoruz. Bu ve benzer olaylarda saldırıyı yapanlar kadar, bu saldırıları önleyecek sağlıkta şiddet yasasına Veteriner hekimleri dahil etmeyenlerin de payı olduğunu düşünmekteyiz. 

Meslektaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, meslek örgütü olarak daima yanlarında olacağımızı ve süreci takip edeceğimizi bildirmek isteriz. Saygılarımızla.

İVHO Yönetim Kurulu

 

ONLINE BORÇ SORGULAMA
(*) işaretli alanların doldurulması zorunludur
Adınız (*)
Soyadınız (*)
TCK No (*)
Üye No
 
PROJELER
SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ
SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ Genel Bilgi Resmi gazetede 26 Şub...
E-BÜLTEN
E-DERGİ
Kayıtlı proje yok...
JIVS
MAKALELER Kayıtlı makale yok...
Başa Dön
Facebook
Twitter