ETKİNLİĞE DAVET - EĞİTİM KURUMLARI BİLİM ÜRETİR
ETKİNLİĞE DAVET - EĞİTİM KURUMLARI BİLİM ÜRETİR

Üniversite hastanelerinin amacı, sağlık hizmetleriyle ilgili tüm alanlarda eğitim-öğretim, araştırma ve uygulama yapma olanağı sağlamak ve iyi veteriner hekim yetiştirmektir. Hayvan sağlığı ve toplum sağlığı ve hayvan refahının korunabilmesi için en önemli kriter donanımlı veteriner hekimler yetiştirmektir. Bunun için temel kural ise hastane, laboratuvar ve çiftliklerde yapılacak uygulamalı eğitimdir.

Bu amaçla Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi için yapılan hayvan hastanesinin yeni Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy tarafından Veteriner Fakültesi'ne değil, Diş Hekimliği Fakültesi'ne ek bina olarak tahsis edilmesi yönündeki karar başta öğrenciler olmak üzere, hocalarımız ve mesleki kamuoyunu derinden üzmektedir. Üniversiteler bilim yuvasıdır, öncelikli hedefi donanımlı nesiller yetiştirmektir. Tüm kararlar ilgili kurullarda değerlendirilerek alınır. Avrupa Veteriner Kuruluşları Birliği’nin onayladığı, tabelası dahi asılmış hayvan hastanesinin ticari kaygılarla Diş Hekimliği ek binasına dönüştürülmesi sırasında oluşacak ek maliyet boşa harcanacak milli servettir.

Konuya dikkat çekmek, fakültemizle dayanışma içinde olmak  ve Selçuk Üniversitesi Rektörü ile yönetim kurulunu hatalı kararlarından vazgeçirmek için 21.09.2020 Pazartesi saat 21:00 de (bu akşam) twitterda yapılacak etkinliği destekliyor ve tüm meslektaşlarımızı da katkı vermeye bekliyoruz.

Hayvan ve halk sağlığının teminatı geleceğin veteriner hekimlerini üzmeyin!

hashtag, # etkinlik saatine yakın ayrıca paylaşılacaktır.

İVHO Yönetim Kurulu

ONLINE BORÇ SORGULAMA
(*) işaretli alanların doldurulması zorunludur
Adınız (*)
Soyadınız (*)
TCK No (*)
Üye No
 
PROJELER
SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ
SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ Genel Bilgi Resmi gazetede 26 Şub...
E-BÜLTEN
E-DERGİ
Kayıtlı proje yok...
JIVS
MAKALELER Kayıtlı makale yok...
Başa Dön
Facebook
Twitter