HAKLARIMIZI ALANA KADAR MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK
HAKLARIMIZI ALANA KADAR MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK

Sağlık Emekçileri EMEK BİZİM SÖZ BİZİM Eylemlilik Sürecini 8 Şubat G(ö)REV’i İle Taçlandırdı.
 

Türk Tabipler Birliği, Emek Bizim Söz Bizim adıyla, sağlık sistemindeki sorunlara çözüm bulunması ve yaşanan hak kayıplarının giderilmesi için aylardır nöbet ve basın açıklamaları yapıyordu.

Sağlık Meslek Odaları ve diğer bileşenleride içine alan Beyaz Nöbet eyleminin içerisinde başlangıcından itibaren, İVHO olarak kesintisiz ve aktif olarak yer aldık.

4 Şubat’ta TBMM önünde yapılan basın açıklamasında bir kez daha ifade edilen, aciller dışında hasta bakılmayan 8 Şubat G(ö)REV eyleminde, İ.Ü. Çapa Tıp Fakültesinde yapılan yürüyüş ve basın açıklamasında İVHO olarak yer aldık.

Olumsuz hava koşullarına rağmen büyük bir katılımın sağlandığı eylemde, sağlık meslek odaları temsilcileri birer konuşma yaptılar.

Odamızı İMOK ve SMOK’ta temsil eden Yönetim Kurulu üyemiz Necati Bozkurt yaptığı konuşmada; mesleğimizin hayvan sağlığı, gıda güvenliği, zoonoz ve bulaşıcı hastalıklar, koruyucu hekimlik yönüyle üstlendiği sorumluluklar üzerinden öneminin altını çizdi. Veteriner Hekimlerin yasal olarak sağlık sınıfında bulunmalarına rağmen, yapılan bütün düzenleme ve iyileştirmelerin dışında bırakıldığını, özlük haklarının verilmediğini ifade etti. Hak alma mücadelesinde birlikte hareket etmeye devam edeceğimizi belirtti.

TTB Genel Başkanı, İstanbul Eczacı Odası Başkanı ve İstanbul Diş Hekimleri Odası Başkanı yaptığı konuşmalarda Veteriner Hekimlerin sorunlarına değinerek sağlık emekçilerinin haklarının verilmesi gerektiğini bunu almak için alanda oldukları yönünde konuşma yaptılar.

İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Pınar Saip’in mesleğimizin sorunlarınıda içeren ortak bildiriyi okumasıyla eylem sona erdi.

Haklarımızı alana kadar mücadelemiz devam edecek. Saygılarımızla.

Basın bildirisi için tıklayınız.

İVHO Yönetim Kurulu

ONLINE BORÇ SORGULAMA
(*) işaretli alanların doldurulması zorunludur
Adınız (*)
Soyadınız (*)
TCK No (*)
Üye No
 
PROJELER
SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ
SAHİPLİ KEDİ, KÖPEK VE GELİNCİKLERİN KİMLİKLENDİRİLMESİ Genel Bilgi Resmi gazetede 26 Şub...
E-BÜLTEN
E-DERGİ
Kayıtlı proje yok...
JIVS
MAKALELER Kayıtlı makale yok...
Başa Dön
Facebook
Twitter